BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Üniversitesi Arasında ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ İmzalandı

Batman İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Batman Üniversitesi Rektörlüğü arasında ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
Milli Eğitim Müdürlüğü ve Batman Üniversitesi Arasında ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ İmzalandı

 Batman Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleşen ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imza törenine Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç katıldı. Batman İlinde Mesleki ve Teknik Eğitimin niteliğini arttırmayı, eğitim hizmetlerini geliştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlayan ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’nü Rektör Uluçam ve Milli Eğitim Müdürü Kurtaran imzalayarak protokolün hayırlı olması dileğinde bulundular.

Üniversitemizle yaptığımız  ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ Batman’a hayırlı olsun diyen, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Bilim ve teknolojideki gelişmeler, her alanda olduğu gibi eğitim alanında da hızlı bir şekilde sürmektedir. Bu yenilikler, eğitimcilerin yeni bilgi ve teknolojileri öğrenmelerini, bu konularda yetiştirilmelerini zorunlu kılmaktadır. Mesleki ve Teknik Eğitim okullarımızın nitelikli iş gücü yetiştirebilmeleri ve iş gücü kalitesini arttırmaları ancak öğretmenlerin teknolojik gelişmeleri yakından takip etmeleriyle mümkündür. Üniversitelerimiz araştırma-geliştirme çalışmaları yapan, bilgi üreten ve teknoloji transferi yoluyla bilgisini sanayi ve toplumla paylaşmayı hedefleyen kurumlardır. Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Batman Üniversitesinin ilgili fakülte ve yüksekokulları ile Mesleki ve Teknik Eğitim okullarında görev yapan atölye ve laboratuvar öğretmenlerimizin hizmet içi eğitimleri hususunda işbirliği yapmaları önem arz etmektedir. Mesleki ve Teknik Eğitim alanlarındaki hizmet kurumlarımız ile yükseköğretim kurumlarının hizmet içi eğitimde iş birliği yapmaları Batman İlinde eğitimin niteliğini arttıracak, eğitim hizmetlerini geliştirecek ve bu hizmetlerin yaygınlaşmasını sağlayacaktır. Üniversitemizle yaptığımız  ‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’nün Batman’a hayırlı olmasını diliyor, iş birliği talebimizi kabul eden başta Rektörümüz ve üniversitemizin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.  

‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ imza töreninde kısa bir konuşma yapan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdusselam Uluçam; “Batman Üniversitesi olarak Batman’a bilim ve teknoloji alanında her türlü katkıyı sunmaya her zaman hazırız. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imzaladığımız bu protokolün gençlerimize, eğitimci arkadaşlara, Batman’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. 

‘Eğitimde İş Birliği Protokolü’ kapsamında, ilimizdeki mesleki ve teknik eğitim okullarında görev yapan, 24 farklı alanda toplam 199 öğretmen, hizmet içi eğitime alınacak.

 

24-05-201624-05-201624-05-201624-05-201624-05-2016

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.