BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Liselerdeki Alan/Dal Belirleme Komisyonu Toplandı

İlimizde eğitim veren Mesleki ve Teknik Liselerdeki alan/dal belirlenmesi için alan/dal belirleme komisyonu İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında toplandı.
Mesleki ve Teknik Liselerdeki Alan/Dal Belirleme Komisyonu Toplandı

Müdürlüğümüzün idari katındaki toplantı salonunda gerçekleşen alan/dal belirleme komisyonu toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Akın ARI ve komisyon üyeleri katıldı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde eğitim alacak olan öğrencilerin eğitim sonrası istihdamlarının sağlanması ve işletmelerin ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün mesleki ve teknik eğitim yoluyla yetiştirilmesi, kamu ile özel kurum ve kuruluşlarla sektörle ve işgücü piyasası aktörleriyle etkili işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla ilimiz Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde alan/dal belirlenmesi için oluşturulan komisyon günümüz ve geleceği de göz önünde bulundurarak ilimizde eğitim veren mesleki ve teknik liselerde eğitimine devam edilecek ve yeni açılacak alan/dal konusunu görüşerek karar almaktadır.

21-01-202021-01-202021-01-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.