BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' Kapsamında İlk Yardım Eğitimi Verildi

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencilerine 'İlk Yardım Eğitimi' verildi.
'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' Kapsamında İlk Yardım Eğitimi Verildi

Bakanlığımızın ülke genelinde başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerine Milli Eğitim Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitim Merkezinde iki gün süren ilk yardım eğitimi verildi.

Yine 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bütün öğrencilerine gruplar halinde, COVID-19 tedbirlerine riayet ederek, Yunus Emre İlkokullu Konferans salonundaİş Sağlığı ve Güvenliği Batman Koordinatörü ve İlk Yardım Eğitmeni Hasan AYDINLIK ile İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü ve İlk Yardım Eğitmeni Zeynel Abidin YILMAZ tarafından ilk yardım farkındalık eğitimi verildi.

İlk yardım eğitmenleri; verilen eğitimin öğrencilerde ilk yardım bilincinin gelişmesi, öğrencilerimizin yaralı ve hastalara doğru bir müdahale tarzı geliştirmeleri açısından çok faydalı olduğu, bu farkındalık eğitimlerinin diğer okul öğrencilerinede verileceğini belirtiler.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.