BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bakanlığımızca yurt genelinde hayata geçirilen 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.
'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Toplantıda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, Bakanlığımızın yurt genelinde başlatmış olduğu 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapsamında ilimizde belirlediğimiz beş meslek lisemizde bu projeye dâhil edildi.

Projemizin amacı öncelikle okullarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi ve okullarımızın mesleki çalışma kalitelerinin artırılmasıdır. Projemiz bir yıl boyunca büyük bir özveri ile sürdürülecektir. Projeyi tanıtmak amacıyla çalışma kapsamındaki beş okulumuzda bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdik. Sürece en büyük katkısı olacak kesim hiç şüphesiz büyük bir emek sarf eden öğretmenlerimiz olacaklardır. Bizler de bu okullarımızda görev yapan tüm öğretmen arkadaşlarımızı konuyla ilgili bilgilendirdik. Ayrıca proje kapsamında her okuldan öğretmen arkadaşlarımıza eğitimler verilmeye başlandı.

Proje kapsamında okullarımızın ihtiyaçları tespit edildi. Bu ihtiyaçların bir an önce giderilmesi için gerekli planlamalar hayata geçirildi. Bütün okullarımızda yapılacak çalışmalarla ilgili aylık faaliyet planları oluşturduk. Sizlerin ve değerli öğretmenlerimizin yapacağı çalışmalarla bu planlarımız eksiksiz bir şekilde uygulanacaktır.

Yine "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Bakanlığımız tarafından okullarımıza 2.128 adet Tekrar Test Kitabı gönderildi. Bu kitaplar öğrencilerimizin istifadesine sunuldu. Öğrencilerimizin bu kitaplardan verimli bir şekilde faydalanmalarını sağlayalım.

Projemizin öğrencilerimize, öğretmenlerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi bilgilendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürleri Akın ARI, Abdussamed ORAL, RAM, HEM, BİLSEM ve proje kapsamında bulunan Okul Müdürleri katıldı. Toplantıda 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul' projesi kapmasında yapılan ve yapılacak çalışmalar görüşüldü.

İlimizde; Malabadi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sason Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi olmak üzere beş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz 'Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi' kapsamında yer alıyor.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.