BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesi Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumları sosyal etkinlikler yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan “Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında “Güzel Evler Gülen Gözler” sloganıyla Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen altı çocuklu bir ailenin ikamet ettiği evde bakım ve onarım çalışmaları yaptılar.
 “Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” Projesi Devam Ediyor

“Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaat teknolojileri bölümü öğrencileri, ihtiyaç sahibi bir ailenin ikamet ettiği evde öğretmenleri gözetiminde bakım ve onarım çalışmalarını gerçekleştirdi. Yapılan çalışmayı yerinde ziyaret eden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, proje kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında Okul Müdürü Mesut Yıldız’dan bilgi aldı. Ayrıca çalışmada görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

“Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi ile öğrencilerin ihtiyaç sahibi ailenin evinde bakım ve onarım çalışmaları yaparak kardeşlik, merhamet, vicdan ve beraberlik duygularının geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerin okulda aldıkları eğitimin pratiğini yaparak mesleki becerilerinin gelişmesini sağlamak ve kendilerine güvenlerinin gelişmesine vesile olmak amaçlanmıştır. Ayrıca bu proje sayesinde öğrencilerimizin ihtiyaç sahibi ailelere destek olup, onların hayatlarını kolaylaştırmalarına yardımcı olması hedeflenmektedir. Yine bu kapsamda Meslek Liselerinin, öğretmen ve öğrencilerinin yaptıkları çalışmalar sayesinde topluma daha iyi tanıtılması arzu edilmektedir.

 02-03-201802-03-201802-03-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.