BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liseleri Hayata Dokunacak

“Meslek Liseleri Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi kapsamında yapılacak etkinlikler ve uygulama esasları, Mesleki ve Teknik Liselerinin müdürleriyle yapılan toplantıda görüşüldü.
Meslek Liseleri Hayata Dokunacak

Batman Anadolu Lisesinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran başkanlığında gerçekleşen toplantıya Şube Müdürü Abdulvahap Hınç ile ilimiz merkezde eğitim veren mesleki ve teknik ortaöğretim kurum müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, bu projenin, öğrencilerin sahip oldukları milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin gelişmesine katkı sağlayacağına dikkat çekti.

Kurtaran: “Değerli meslektaşlarım, bu projemizi öğrencilerimizle en iyi şekilde hayata geçirmeliyiz. Biz değerler eğitimini öğrencilerimize kavramsal olarak öğretmenin yanında aynı zamanda fiili olarak da uygulatmalıyız. Bu projemiz sayesinde meslek liselerimizde okuyan öğrencilerimiz, öğretmenleri nezaretinde okulun bulunduğu bölgede ihtiyaç sahibi ailelerin evlerini ziyaret edip,  öğrenim gördükleri meslek dalında yapılabilecek küçük bakım ve onarımları yaparak o ailenin hayatlarını kolaylaştırıcı yardımlarda bulunmuş olacaklar.   

Bizim bu projedeki temel amacımız, öğrencilerimizin, mesleğe ve sanata duyarlı tutum ve davranışlara sahip, yardımsever, merhametli; milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerle bezenmiş bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu proje ile öğrencilerimizin sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmelerine katkı sağlamış olacağız. Aynı zamanda öğrencilerimizin ders dışı zamanlarını verimli geçirmelerinin sağlamalarına vesile olmuş olacağız.

Yine bu projemizdeki hedeflerimizden bir de öğrencilerimizin mesleki becerilerinin geliştirilmesidir. Bunun yanı sıra öğrencilerin zamanlarını verimli geçirerek istenmeyen ortamlarda bulunmalarının veya yanlış arkadaşlıklar kurmalarının önlenmesi suretiyle uyuşturucu ve diğer zararlı maddeleri kullanmalarının engellenmesi, okullarına olan aidiyetin, akademik ve sosyal başarılarının artırılması, okul devamsızlıklarının azaltılması ile öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması hedeflerimiz arasındadır” dedi.

14-01-201814-01-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.