BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Öğrencilerinden ‘ibni Haldun ve Mukaddime Tasavvuru’ Sempozyumu

‘2023 Batman Eğitim Akademileri’ bünyesindeki ‘Edebiyat Akademisi’ çalışmaları kapsamında okuma gurubunda bulunan lise öğrencileri tarafından ‘İbni Haldun ve Mukaddime Tasavvuru’ konulu sempozyum düzenlendi.
Lise Öğrencilerinden ‘ibni Haldun ve Mukaddime Tasavvuru’ Sempozyumu

İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleşen sempozyuma İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran,  Bursa Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Süleyman Uludağ, Batman Üniversitesi İslami ilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sayın Şemsettin Dursun, İslam Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Davut Okçu, bazı STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Sempozyum İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ın selamlama konuşmasıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; “Bizi kırmayıp davetimize icabet eden çok değerli Süleyman Uludağ hocama şükranlarımı sunuyorum. Buraya gelmesi Gerçekten bizim için çok büyük sürpriz oldu bizi mutlu etti. Biliyorsunuz Türkiye’de İbni Haldun deyince Süleyman Uludağ akla geliyor. Bugünkü konumuz da İbni Haldun. Özellikle siz gençlerimizin bakışıyla İbni Haldun’u dinleyeceğiz. Sonra Sayın Hocamız bir değerlendirme yapacak. Biz bu gençlerle 2016’da bir çalışma başlattık. O günden bu güne Allah’a şükür bereketli oldu. Hem sayı itibariyle arttılar hem çalışmalarıyla gerçekten bizleri çok mutlu ettiler. İnşallah daha çok çalışmaları olacak. Biz İbni Haldun gibi birçok değerimizi gençlerimize aktarmada eksik kaldık. İnşallah öğrencilerimizin bu sempozyumu Batman içinde Türkiye içinde hayırlı olur. Hepinize katılımızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ın selamlama konuşmasının ardından sempozyum’un ilk oturumunda Öğretmen Merve Öter’in moderatörlüğünde öğrenciler Edanur Demir, Nidal Şat, Dilara Dilek, Meryem Tung ve Esma Durmaz, ikinci oturumda ise Hacire Eme, Gülbahar Ekin, Rabia Ara, Zehra Acay, Burcu Rençber, Hilal Güç, Senanur Kartal ve Şevval Konuş adlı öğrenciler İbni Haldun ve Mukaddime Tasavvuru konusunda konuşmalarını yaptılar. Yaklaşık 3 saat süren iki oturumun ardından Bursa Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Uludağ katılımcılara İbni Haldun ve Mukaddime Tasavvuru konusunda öğrencilerin çalışmasını değerlendirdi ve genel bir değerlendirme yaptı. Sempozyumun sonunda Batman’a gelerek sempozyuma katkı sağlayan emekli Prof. Dr. Sayın Süleyman Uludağ’a İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran tarafından günün anısına teşekkür plaketi verildi.   

22-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-201922-04-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.