BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Merkezi Sınav Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

LGS hazırlıkları kapsamında okul müdürleri ve rehber öğretmenlere6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan LGS (Liselere Geçiş Sistemi) merkezi sınav bilgilendirme toplantıları yapıldı.
LGS Merkezi Sınav Bilgilendirme Toplantıları Yapıldı

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirme toplantılarına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Bakanlık Uzmanları,Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, merkezi sınavın yapılacağı okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

Toplantıda okul müdürleri ve rehber öğretmenlere hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, 06 Haziran Pazar günü çok önemli bir sınavımız var. Bütün amacımız ve çalışmalarımız öğrencilerimizin sınavı sağlıklı bir şekilde tamlamalarını sağlamaktır. Öğrencilerimizin sınavlarını motivasyonlu ve sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için gerekli tüm çalışmaları yapıyoruz.

Öğrencilerimizin sınavlarını huzur ve güven içinde tamamlamaları için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Sınava girecek öğrencilerimiz ve görev alacak tüm öğretmenlerimize yetecek kadar okullarımıza dezenfektan ve maske teminini sağladık. Ayrıca sınav öncesi Belediyemiz tarafından tüm okullarımızda dezenfekte işlemleri yapılıyor.

Rehber öğretmenlerimizi kendi okullarında görevlendirdik. Rehber öğretmenlerimiz sınav girişinde ve iki oturum arasındaki 45 dakikalık bölümdeöğrencilerimize ve velilerimize rehberlik edecekler. Sınav güvenliği için okul bahçelerimizde güvenlik görevlilerimiz bulunacak.  Sosyal mesafenin korunması için bütün önlemlerimizi aldık. Gerek sınav girişinde gerekse de sınav çıkışında öğrencilerimizin güvenli şekilde giriş ve çıkış yapması sağlanacak.

Sınava girecek öğrencilerimize başarılar diliyor, görev alacak tüm meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum." dedi.

Bilgilendirme toplantılarında Şube Müdürleri Ahmet ÇIN, Abdusamed ORAL ve Murat YAĞMUR tarafından sınavla ilgili teknik bilgilendirme yapıldı.

2021 yılı LGS sınav uygulaması iki oturum hâlinde gerçekleştirilecek. Öğrencilere hepsi çoktan seçmeli toplam 90 soru sorulacak. Birinci oturum 09.30'da ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak. Birinci oturumda öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinden toplam 50 soru sorulacak ve 75 dakika yanıtlama süresi verilecek. İkinci oturumda ise öğrencilere Matematik ve Fen bilimleri derslerinden toplam 40 soru sorulacak ve öğrencilerin yanıtlaması için 80 dakika süreleri olacak. İki oturum arasında 45 dakikalık ara verilecek.

Sınav sonuçları, 30 Haziran 2021'de "www.meb.gov.tr" internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.

Öğrenciler sınava gelirken yanlarında geçerli kimlik belgesi, koyu siyah ve yumuşak kurşun kalem, kalemtıraş ve leke bırakmayan yumuşak silgi bulunduracaklar.

Sınav giriş belgeleri okul müdürlükleri tarafından elektronik ortamdan alınıp onaylanarak sınav salonunda hazır bulundurulacaktır. Öğrenciler giriş belgesi için herhangi bir işlem yapmayacaktır.

Bilgilendirme toplantıları soru cevap bölümüyle sona erdi.

03-06-202103-06-202103-06-202103-06-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.