BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran Yurt Kütüphanesinin Açılışını Yaptı

  Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi erkek öğrenci yurduna kazandırılan kütüphanenin açılışı yapıldı. Kütüphane açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Şube Müdürü Abdulvahap Hınç, Okul Müdürü Mesut Yıldız, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.  
Kurtaran Yurt Kütüphanesinin Açılışını Yaptı

Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi erkek öğrenci yurduna gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı, Okul Müdürü Mesut Yıldız karşıladı. Yurdu gezen Kurtaran, Okul Müdürü Yıldız’dan öğrenci yurdu hakkında bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran daha sonra öğrenci yurduna kazandırılan kütüphanenin açılış kurdelesini kesti. Kütüphane açılışında öğrencilere konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran okunan her bir kitabın başarıya ve mutluluğa gidilen yolda birer basamak olduğuna dikkat çekti.  

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Sevgili gençler, yurt binamıza kazandırılan bu güzel ve zengin kütüphane hayırlı olsun. Burada zengin bir kitap çeşidi ve çalışma ortamı var. Sizlerde bu kitapları bol bol okuyarak ve istifade ederek zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Başarılı ve mutlu olmanın yolu çok kitap okumaktan geçiyor. Bir kitabın yazarının belki de hayatının önemli bir bölümünde elde ettiği bilgiyi siz birkaç saatte o kitabı okuyarak elde ediyorsunuz. Okuyacağınız her kitap ufkunuzun gelişmesine katkı sağlayacak birer fırsattır. Okul idaresi ve öğretmenleriniz size daha güzel bir çalışma ortamı sağlamak için ortaya koydukları bu emeğin karşılığını sizde buradaki kitapları okuyarak verebilirsiniz. Bu kütüphanenin yurda kazandırılmasında emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, sizlere de başarılar diliyorum” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran daha sonra yurt binasında yapımı tamamlanan konferans salonuna geçerek idarecilerden konferans salonu hakkında bilgi aldı.

18-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-201818-05-2018

 

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.