BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN, YKS Tercih Danışmanlık Komisyonunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN; Müdürlüğümüz bünyesinde Şehit Şenay Aybüke Yalçın İl Halk Kütüphanesi binasında hizmet veren Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih ve danışmanlık merkezini ziyaret etti, komisyon üyelerinden bilgi aldı, tercih yapan öğrenci ve velilere hayırlı olsun dileğinde bulundu. 
KURTARAN, YKS Tercih Danışmanlık Komisyonunu Ziyaret Etti

Tercih dönemi boyunca tüm liselerimizde tercih komisyonu oluşturulmuş olup; 77 rehber öğretmenimiz aracılığıyla öğrencilerimize online tercih danışma hizmeti verilmektedir. Ayrıca ilimiz Rehberlik Araştırma Merkezinde görev yapan 10 rehber öğretmenimizle birlikte ilimiz Şenay Aybüke Yalçın il Halk Kütüphanesinde YKS tercih dönemi boyunca sınava giren tüm öğrencilerimize 09:00 ile 15:00 saatlerinde yüz yüze tercih danışma hizmeti verilemektedir.

KURTARAN: "Üniversite hayatına başlayacak olan gençlerimiz için YKS tercihleri bu gün başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en sağlıklı tercihleri yapabilmeniz için danışmanlık hizmeti verebilmek adına "Tercih Danışmanlığı Komisyonları" oluşturduk. Tercih süresi boyunca komisyonlar tarafından tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Öğrencilerimizin yapacağı tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Komisyonlarda görev alan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yapacağınız tercihlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

06-08-202106-08-202106-08-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.