BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran “YKS Tercih Danışmanlık Komisyonları”nı Ziyaret Etti

İl Milli eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 2018 yılı “YKS Tercih Danışma Komisyonları”nı ziyaret etti, yetkililerden bilgi aldı ve öğrencilere hayırlı olsun dileğinde bulundu.
Kurtaran “YKS Tercih Danışmanlık Komisyonları”nı Ziyaret Etti

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı RAM (Rehberlik Araştırma Merkezi) rehber öğretmenleri tarafından Yüksek Öğretim Kurumları tercihlerini yapacak öğrenciler için 7-14 Ağustos tarihleri arasında ilimiz merkezinde tercih danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı. Tercihlerin ilk gününde Batman Öğretmenevinde danışmanlık hizmeti veren iki komisyonu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran “Tercih Danışmanlık Komisyonu”nun verdiği hizmet hakkında RAM Müdürü Zafer Korkmaz’dan bilgi aldı ve öğrencilerle sohbet edip tercihlerinin hayırlı olmasını diledi.

Kurtaran: “Sevgili gençler, üniversite hayatına başlayacak olan siz gençlerimiz için YKS tercihleri bu gün başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak en sağlıklı tercihleri yapabilmeniz için sizlere danışmanlık hizmeti verebilmek adına belirli okullarımızda ve öğretmenevimizde “Tercih Danışmanlığı Komisyonları” oluşturduk. 14 Ağustos tarihine kadar komisyonlar tarafından sizlere tercih danışmanlığı hizmeti verilecek. Yapacağınız tercihlerin şimdiden sizler için hayırlı olmasını diliyorum. Hedeflediğiniz üniversitelere yerleşmenizi temenni ediyorum. Ben komisyonlarda görev alan öğretmenlerimize teşekkür ediyor, yapacağınız tercihlerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın “Tercih Danışmanlık Komisyonları”nı ziyareti esnasında Şube Müdürü Akın Arı’da hazır bulundu.

Batman Merkezde Açılan “Tercih Danışmanlık Komisyonları”

- Batman Anadolu Lisesi,

- Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi,

- Mevlana Anadolu Lisesi,

- Turgut Özal Anadolu Lisesi,

- Petrol Anadolu Lisesi,

- Atatürk Anadolu Lisesi,

- Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi,

- Raman Anadolu Lisesi ve

- Batman Öğretmenevi

7-14 Ağustos tarihleri arasında “Tercih Danışmanlık Komisyonları” gündüz 10.00-16.00 saatleri arası ile akşam 16.00-20.00 saatleri arası hizmeti verecek.

07-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-201807-08-2018

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.