BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran, ‘Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’na Katılacak Öğrencilerle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran Kültür Ortaokulunu ziyaret edip uzay serüveni 15. Sezon ‘Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’nda ilimizi temsil edecek öğrencilerle buluştu.
Kurtaran, ‘Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’na Katılacak Öğrencilerle Buluştu

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran’ı Kültür Ortaokulu Müdürü M.Emin Şimşek karşıladı. İlk önce öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran öğretmenlerle bir süre sohbet etti, yarın öğrencilere verilecek karne töreni ile başlayacak sömestr tatili için öğretmenlere iyi tatiller diledi. Daha sonra Bilim Kahramanları Derneğinin bu yıl İstanbul’da 15.’sini düzenleyeceği ‘Bilim Kahramanları Buluşuyor’ Türkiye turnuvalarında ilimizi temsil edecek olan öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran öğrencilerden turnuvada yer alacakları robotik kodlama  ve projelerle ilgili bilgi aldı, onlara turnuvada başarılar diledi. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut Kurtaran “Sevgili gençler geleceğe yönelik zihni hazırlığınızla inşallah çok daha güzel şeyler başaracaksınız. Gelecekte ülkemize özellikle bu manada çok şeyler katacaksınız. Gelişmiş ülkeler yıllar önce bunu yaptılar. Zihin eğer sürekli egzersiz yapmazsa, sürekli çalışmazsa donar ve hiçbir şey üretemez. Kafa vücutta yük olarak kalır. Onun için sürekli zihni yoracak kendinizi geleceğe hazırlayacaksınız, onun içinde ekip ruhuyla çalışmanız lazım. Hazırladığınız projelerin sunumlarını çok iyi çalışın, anlatım aşamalarına iyi hazırlanın. Çok rahat olun ve katılacağınız ‘Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’nda hem projelerinizi iyi anlatın hem de orada göreceğiniz projelerle ilgili bilgi edinip zihninizin gelişimine katkı sağlamaya çalışın.

 Sevgili gençler bizde ilimizde bir bilim şenliği yapmayı düşünüyoruz. Yapmayı planladığımı bilim şenliğinde sizlerde projelerinizle yer alacaksınız. Ayrıca biz bu odayı okulunuza tasarım ve beceri atölyesi olarak hazırlayacağız. Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonuna göre artık okullarımızda Tasarım ve  Beceri Atölyeleri olacak” dedi. Kurtaran son olarak ilimizi İstanbul’da 4 gün boyunca ‘Türkiye Bilim Kahramanları Turnuvası’nda temsil edecek öğrencilere kitap hediye etti onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

17-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-201917-01-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.