BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran Stajyer Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde staj yapan öğrencilere kurumun işleyişi ile ilgili eğitim semineri verildi. 
Kurtaran Stajyer Öğrencilerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda her Çarşamba günü stajyer öğrencilere kurum amirlerinin sorumlu oldukları bölümlerin iş ve işleyişi hakkında verilecek olan seminerlerinin ilki gerçekleşti. Öğrencilere İlk semineri Şube Müdürü Abdulvahap Hınç verdi, seminere katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran stajyer öğrencilere yaptığı konuşmada “ilk emri ‘oku’ olan bir medeniyetin mensuplarıyız, o nedenle okuyup kendimizi tanımalıyız.” diye konuştu.

Kurtaran; “Gelişmiş ülkelerde meslek lisesini okuyan biri okul sonrası gidip kendi mesleğini icra ediyor, çünkü kendini mesleki açıdan çok iyi yetiştiriyor. Meslek liseleri bunun için vardır. Kişi burada aldığı eğitim ile kısa sürede hem kendisine hem de ülkesine fayda sağlamaktadır. Son dönemlerde Bakanlığımız Meslek Liseleri’ne hak ettiği değeri veriyor, bu nedenle Bakanlığımız geçtiğimiz günlerde uluslararası bir sempozyum düzenledi. Bu sempozyumda Meslek Liseleri ile ilgili nasıl bir çalışma yapılmalı, illerimizdeki Meslek Liseleri’nin eksik kalan yönleri nelerdir, bu eksiklikleri nasıl tamamlayabiliriz ve Meslek Liseleri’mizde okuyan öğrencilerimiz için nasıl bir çalışma yapmalıyız gibi konular ele alındı. Milli eğitim olarak sempozyumda alınan kararları uygulayacağız. İlimizde organize sanayi bölgesi var, size düşen eğitiminizi önemseyip kendinizi mesleki açıdan en iyi şekilde yetiştirmek ve biraz da müteşebbis olmaktır. O zaman ne yapacağız, biz okuduk şimdi kadro bekleyeceğiz demeyeceğiz, batıdaki gibi okuyacağız kendimizi mesleki açıdan çok iyi yetiştireceğiz ve mesleğimizi icra edeceğiz. Bakım bizler ilk emri ‘oku’ olan bir medeniyetin mensuplarıyız. Bu nedenle okuyup kendimizi tanımalıyız, kendimizi tanırsak kendimize saygı duyarız, karşımızdakine saygı duyarız. Tanımaktan kasıt insanın ne kadar değerli bir varlık olduğunu bilmek anlamaktır. Şimdi derseniz dünya bizimle değişir mi? Evet değişir, siz çok çalışarak sizden sonraki nesillere daha güzel bir gelecek bırakabilirsiniz” diye konuştu.

18-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-201618-11-2016

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.