BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran Miniklerin Akıl Oyunları Sınıfını Açtı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Yağmur Anaokulunu ziyaret ederek okula kazandırılan akıl oyunları sınıfını açtı.
Kurtaran Miniklerin Akıl Oyunları Sınıfını Açtı

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Yağmur Anaokulu Müdiresi Ayşe Yaşar karşıladı. Anaokulu hakkında Yaşar’dan bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran anaokulunu gezdi, sınıfları ziyaret etti, minik öğrencilerle bir süre sohbet etti. Akıl oyunları sınıfının okula kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran akıl oyunları sınıfının minik öğrencilere hayırlı olmasını diledi.

Zekâ oyunlarının çocukların eğitimine ve gelişimine önemli katkısı var diyen, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “ Eğlenerek öğrenmeyi sağlayan zekâ oyunları çocukların zihinlerini açan ve yeni şeyler öğrenmelerini sağlayan oyunlardır. Çocukların yeteneklerini geliştiren ve yeni yetenekler kazanılmasını sağlayan zekâ oyunları, çocukta hızlı karar verme bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığının gelişimine de fayda sağlar. Zekâ oyunlarının bilinen faydaları arasında; zekâyı aktif tutma, öğrenmeyi kolaylaştırma, konsantrasyonu yükseltme, çözüm üretme ve çok yönlü düşünme yeteneğinin gelişimine katkı sağlama, tekrar deneme yeteneği kazandırma ile kuralları anlama ve öğrenme vardır. Bu sınıfımız güzel bir örnek oldu. Bu sınıfın okula kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın Yağmur Anaokulu ziyaretinde kendisine Şube Müdürü Abdulhakim Doğu eşlik etti.

19-12-201719-12-201719-12-201719-12-201719-12-201719-12-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.