BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran, Erken Çocukluk Yaz Eğitimi Alan Çocukları Ziyaret Etti

Bakanlığımızın PIKTES Projesi kapsamında başlattığı Erken Çocukluk Eğitimi Yaz Okulları ilimiz merkezde bulunan ana okullarda başladı. 
Kurtaran, Erken Çocukluk Yaz Eğitimi Alan Çocukları Ziyaret Etti

Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemimize Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında okul öncesi dönemde olup daha önce okul öncesi eğitimi almamış çocuklara 9 haftalık yaz okuluyla destek verilecek.

Okul öncesi yaş grubunda olup daha önce hiç okula gitmemiş çocuklarımız için  Yaz Eğitim Programı uygulayan anaokullarını ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran, Bahar Anaokulunu ziyaret ederek verilen eğitim hakkında idareci ve öğretmenlerinden bilgi aldı. Minikleri sınıflarında ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet etti. Bahar Anaokulunu ziyaretinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran'a Şube Müdürü Ömer Çiçek eşlik etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; "Bakanlığımızın okul öncesi eğitimi almamış çocuklarımız için başlatmış olduğu 9 haftalık okul öncesi yaz okuluyla, okul öncesi eğitim almış çocuklarımızla aralarındaki farkın kapatması hedefleniyor. İlimiz genelinde bu durumdaki tüm çocuklarımız ve ilimizde ikamet eden misafir Suriyeli çocuklarımız bu vesileyle okul öncesi eğitimden yararlanacak." dedi.

09-07-201909-07-201909-07-201909-07-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.