BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN Eğitim İdarecileri ve Velilerle Online Konferans Yöntemi ile Toplantı Yaptı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Eğitim İdarecileriyle online konferans yöntemi ile toplantı yaptı.
KURTARAN Eğitim İdarecileri ve Velilerle Online Konferans Yöntemi ile Toplantı Yaptı

Batman merkeze bağlı anaokul, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleriyle online konferans yöntemi ile yapılan toplantıların ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, son olarak İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle online konferans yöntemi ile toplantı yaptı. Gerçekleşen toplantılarda koronavirüs salgını nedeniyle 23 Marttan bu yana ulusal çapta devam eden EBA TV ve uzaktan eğitim sürecine ilave olarak öğrencilerin eğitimine yerelden yapılacak destek eğitim çalışmaları ve 20 Haziran tarihinde yapılacak olan LGS öncesi okullarda yapılacak hazırlık çalışmaları görüşüldü.

Gerçekleşen toplantılarda hedefin bu süreçte ulaşılmamış öğrenci bırakmamak olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "İlimiz genelinde ulusal düzeyde EBA, EBA TV ve EBA canlı olarak devam eden uzaktan eğitim sürecine yerelde daha fazla katkı sunmak için topyekûn bir seferberlik başlatıyoruz. Bu süreçte öğretmenlerimiz iletişim araçlarıyla öğrencilerimize ulaşarak onlara eğitim desteği verecek. İletişim araçlarıyla ulaşılamayan bu imkânı olmayan öğrencilere öğretmenlerimiz gerektiğinde materyal desteği sunacak. Çalışmalarımızın sistemli, tüm öğretmenlerimizin katılımıyla ve tüm öğrencilere ulaşacak şekilde olmasını sağlayacağız. Bir diğer çalışmamız da 20 Haziran'da yapılacak olan LGS öncesi okullarımızı dezenfekte ederek, gerekli tüm önlemleri alarak okullarımızı sınava hazır hale getireceğiz. Sınav günü öğrencilerimiz ve görev alacak tüm görevlilerimiz için yeterli sayıda maske hazırlayacağız." diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Eğitim yöneticileriyle online konferans yöntemiyle yaptığı toplantılar sonrası velilerle de online konferans yöntemi ile buluştu. Velilerle gerçekleşen online konferans buluşmasında uzaktan eğitim sürecine yaptıkları katkılardan dolayı velilere teşekkür etti.

06-05-202006-05-202006-05-202006-05-202006-05-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.