BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleriyle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran 15 Temmuz Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti, burada devam eden haziran dönemi Mesleki Çalışma Programı hakkında Okul Müdüründen bilgi alıp öğretmenlerle bir araya geldi.
Kurtaran, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleriyle Buluştu

Okulun konferans salonunda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleriyle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran öğrencilerin akademik derslerin yanı sıra güzel ahlakı öğrenen ve yaşayan bireyler olması için daha çok çalışmak gerektiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut Kurtaran; "Değerli öğretmen arkadaşların muhatap çocuk olunca sorunluluk artar, işin önemi artar. Yıl boyunca yaptığımız çalışmaların meyvelerini inşallah toplum ve ülke olarak göreceğiz.

Bakanlık ve il, ilçe teşkilatı olarak yoğun bir çalışma yürütüyoruz, ama hiçbir yoğunluk okullardaki kadar değildir. Yaptığımız iş sizlerle yürüyor, bütün bu yoğunluk öğretmene sınıf ortamı hazırlamak için yapılan çalışmalardır. Öğretmen dışındaki diğer birimler yardımcı hizmetlerdir. Asıl hizmeti yapan öğretmenlerdir. Çocuğun yüreğine dokunan, çocukla buluşan öğretmendir. Öğretmenin dışındaki çalışanlarda bu çalışmaya imkân hazırlamakla görevlidir. Bakan beyin gelişinden beri hep öğretmen konuşuluyor, basın açıklamalarında, konuşmalarında hep öğretmen vardır. Demek ki bu iş öğretmenle olacak bir iş, gerçekten öğretmenin etkilediği kadar hiç kimse çocuğu etkileyemiyor.

Sevgili Arkadaşlar sizlerle birlikte önümüzdeki süreçte çok ciddi çalışmalar yapacağız. Dönemin sonuna doğru Batman Eğitim Akademisini kurduk, İnşallah akademimiz bu yeni sezonda çok faal olacak.

İçimizde o kadar donanımlı arkadaşlarımız var ki. Bazen onları tespit edemediğimizden, ya da iletişime geçemediğimiz için şehir olarak mahrum kalıyoruz. Ama biz artık buradaki potansiyelden hep faydalanalım. İçinizde çok tecrübeli ve donanımlı arkadaşlarımız var o tecrübe ve donanımı birleştirmemiz lazım. O tecrübe ve donanımı ülkemizin hizmetine sunmamız lazım. Bizden ciddi bir beklenti var" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran konuşmasının ardından öğretmenlerin görüş ve önerilerini dinledi, toplantının ardından 15 İmam Şehitleri İmam Hatip Ortaokulunda bu yıl başlatılan hafızlık sınıflarını ziyaret etti, ilk minik hafızlık adayı çocuklarla bir süre sohbet edip onlara başarı diledi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Kurtaran'a ziyaretinde Şube Müdürü Abdulvahap Hınç eşlik etti.

28-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-201928-06-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.