BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran Bölge Şampiyonu Öğrencileri Konuk Etti

Basketbol bölge birincisi olan Fen Lisesi Basketbol Takımı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı makamında ziyaret etti.
Kurtaran Bölge Şampiyonu Öğrencileri Konuk Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Okul Müdürü Mehmet İsen’den takım ile ilgili bilgi aldı, konuklarıyla bir süre sohbet etti. Bölge birincisi olan öğrencileri tebrik eden Kurtaran, takıma Türkiye yarı finallerinde başarı diledi.   

Kurtaran; “İlimiz Fen Lisesi basketbol takımının il birinciliğinin ardından bölge birincisi olması bizi sevindirmiştir. Sevgili gençler, akademik başarının yanında sporda da başarıyı yakalamış olmanız bizi ayrıca mutlu etmektedir. Spor ve fiziksel aktivite yapan öğrenciler akademik alanda daha iyi performans göstermektedirler. Bu amaçla Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Sayın Valimizin himayelerinde ‘’Akademik Başarı ve Spor El Ele’’ projesini hayata geçirdik. Sizler de elde etmiş olduğunuz bu başarılarla projemizin amacını gerçekleştirmiş oldunuz. Bundan dolayı da sizi tebrik ediyorum. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyor ayrıca bu imkânları size sunan ve size destek olan ailelerinize de teşekkür ediyorum. Önümüzdeki günlerde katılacağınız Türkiye Yarı Final müsabakaları için de başarılar diliyorum.” dedi.

Kurtaran, ziyaretin sonunda başarılı öğrencilere kitap hediye etti onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyet programı kapsamında basketbol dalında önce Batman il birincisi olan Batman Fen Lisesi B Gençler Basket Takımı 2-5 Mart tarihleri arasında Van ilinde gerçekleşen bölge müsabakalarında bölge birincisi oldu.  Batman Fen Lisesi B Gençler Basket Takımı ilimizi ve bölgemizi Türkiye yarı final müsabakalarında temsil edecek.

09-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-201709-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.