BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KURTARAN, Başkanlığında LGS Bilgilendirme, Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yapıldı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak merkezi sınav için yapılan bilgilendirme, değerlendirme ve planlama toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında canlı konferans sistemiyle gerçekleşti.
KURTARAN, Başkanlığında LGS Bilgilendirme, Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Yapıldı

     Canlı konferans yoluyla gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Maarif Müfettişleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri ve sınav yapılacak resmi ve özel 184 okulumuzun Bina Sınav Komisyon Başkanları (Okul Müdürleri) katıldı.

     Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın yaptığı açış konuşmasıyla başladı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, Cumartesi günü yapacağımızın sınavda en önemli önceliğimiz sınava girecek öğrencilerimizin ve sınavda görev alacak öğretmenlerimizin sağlığını korumak olacak. Yapılacak sınavın sağlıklı bir şekilde tamamlanması için gereken tüm önlemleri aldık. Sınav yapılacağı 184 okulumuzun tümünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli dezenfektan ve temizlik çalışmalarını tamamladık. Ayrıca merkezdeki okullarımızda Belediyemiz tarafından dezenfektan çalışmaları yapılacaktır. Yapılacak bu çalışmalardan dolayı belediyemize teşekkür ediyorum.

      İki oturum şeklinde yapılacak olan sınavda tüm öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanacağı maske ve dezenfektan ürünlerini temin edip, okullarımıza ulaştırdık. Ayrıca tüm sınav salonlarımız sosyal mesafe kuralına göre düzenlendi. Öğrencilerimiz sınav salonuna giriş ve çıkışta sosyal mesafe kuralına göre sınava alınacaklar. Tekrar önemle belirtmek isterim ki Cumartesi Günü yapacağımız sınavda en önemli önceliğimiz sınava girecek öğrencilerimizin sınavı sağlıklı bir şekilde tamamlamalarıdır. Sınavda görev yapacak arkadaşlarımıza ve sınava girecek öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum." dedi.  

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.