BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran, Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, aday öğretmenlerle, TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda bir araya geldi. Burada bir konuşma yapan Kurtaran, öğretmenlere, kendilerine emanet edilen nesli en iyi şekilde geleceğe hazırlamakla mükellef olduklarını söyledi. 
Kurtaran, Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kurtaran; “ Sizler; bakanlığımızın “Öğretmen, öğretmen gölgesinde yetişir.” sloganıyla başlatmış olduğu eğitim sürecindeki genç meslektaşlarımızsınız. Milli eğitim büyük bir aile ve bizler bu ailenin birer üyesiyiz. Öncelikle ailemizi iyi tanımamız, ailemizin hak ve hukukunu iyi bilmemiz ve ailemizle ilgili yükümlülüklerimizi yerine getirmemiz gerekir. Öğretmenlik insanla hemhal olmayı gerektiren zor bir meslektir. Öğretmenliğin en önemli noktası, insan yetiştirme politikasının olmasıdır. Öğretmenin bu politikayı bilmesi ve benimsemesi, bunun içinde yeniliklere açık olması ve kendini geliştirmesi gerekir.  

Sevgili meslektaşlarım, bizler, bize emanet edilen çocukları geleceğe hazırlıyoruz. Çocuklara şimdiden 15-20 yıl sonrasının ufkunu kazandırmamız gerekir. Çocukları yetiştirirken aslında kendimize de iyi bir gelecek hazırlamış oluyoruz. Çünkü bir süre sonra, bugünün çocukları ülkemizin önemli noktalarında görev yapacaklar. Bugün verdiğimiz anlayış neyse o anlayışa göre ülkeye hizmet edecekler.

Değerli arkadaşlar, öğrencilere okuma kültürünü kazandırmamız gerekiyor. Bir ülke de aydınlar, sanatçılar, entelektüeller kolay yetişmiyor. Bugün eğittiğimiz çocuklarla ilgilenmezsek, çocukları elinden tutup kütüphaneye götürmezsek, oradaki kitapları çocuklarla buluşturmazsak olumlu sonuçlar alamayız. Bakın bu şehirde toplam da 9 bin öğretmen var. Her birimiz, yıl içerisinde bir çocuğa kitap okumayı sevdirsek, bir yıl içerisinde 9 bin yeni okuyucu kazanmış oluruz.” diye konuştu.

 Kurtaran konuşmasının ardından aday öğretmenleri dinledi.

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.