BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtaran “ABİDE” Projesi Kapsamında Yapılan Sınava Giren Öğrencileri Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti ve ABİDE (Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi) Projesi kapsamında sınava giren öğrencilere başarılar diledi.
Kurtaran “ABİDE” Projesi Kapsamında Yapılan Sınava Giren Öğrencileri Ziyaret Etti

Okula gelişinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ı Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Yılmaz Ayaz karşıladı. Kurtaran, farklı madde formatlarını kullanarak üst düzey zihinsel özellikleri ölçmeye yönelik beceri testlerinin geliştirilmesi ve öğrencilerin üst düzey zihinsel özelliklerine sahip olma durumlarının belirlenmesi amacıyla hayata geçirilen “ABİDE” Projesi kapsamında sınavın yapılacağı sınıfları ziyaret etti ve öğrencilere başarılar diledi.

  Kurtaran daha sonra yabancı dil dersi işleyen öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle bir süre sohbet edip, bol bol kitap okumalarını ve en az iki yabancı dil öğrenmelerini tavsiye etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran: “Sevgili öğrenciler, yabancı dil eğitimini bu yaşlarda hallederseniz ileride üniversiteye ve iş hayatına atıldığınızda dil sorunuyla karşılaşmazsınız. Bu alanda daha fazla çaba harcayarak en az iki dili öğreniniz. Dünyada en yaygın kullanılan dillerin başında İngilizce ve Arapça gelmektedir. Sizlere de bu iki dili en iyi şekilde öğrenmenizi ve daha sonra başka dilleri de öğrenme gayreti içinde olmanızı tavsiye ediyorum. Tabi kitap okumayı da ihmal etmemelisiniz. Bol bol kitap okuyup zihninizi ve ufkunuzu genişletmelisiniz. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’a okul ziyareti sırasında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Zübeyir Yılmaz eşlik etti.   

04-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-201804-04-2018

       

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.