BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘Kim Korkar Matematikten’ Olimpiyatı Ödülleri Yapılan Törenle Verildi

Batman Anadolu Lisesinin düzenlediği geleneksel, ‘Kim Korkar Matematikten’ olimpiyatında dereceye giren okullara ödülleri verdi. 
‘Kim Korkar Matematikten’ Olimpiyatı Ödülleri Yapılan Törenle Verildi

Batman Anadolu Lisesinin geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 4.’sü yapılan matematik olimpiyatı ödül töreni Batman Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. Dereceye giren okullara ödülleri gerçekleşen törenle verildi. Düzenlenen törene Vali Yardımcısı Mekan Çeviren, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, Şube Müdürü Abdurrahman Kardaş, Batman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Abidin Bingül, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ardından okunan istiklal marşı ile başlayan program Batman Anadolu Lisesinin tanıtım videosu, Batman Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve öğrencilerin okuduğu şiirlerle devam etti. Batman Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Konak’ın bilgilendirme konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yılmaz yaptığı konuşmada olimpiyatlarına katılan okulları ve öğrencileri kutladı.

Yılmaz; “Sevgili çocuklar bu yarışmalarla matematikten korkmadığımızı gösterdiğiniz için hepinizi tebrik ediyor gözlerinizden öpüyorum. İçinde bulunduğumuz çağın farkındayız. İzlediğimiz TV olsun eğlenme ve öğrenmede kullandığınız bilgisayarların hepsi matematiksel bir hesaplamanın ve kodlama programlamanın sonucu önünüze geliyor. Onun için artık matematikten korkmuyorsunuz, değil mi?  Sizde yeni matematiksel kodlamalarla, yeni icatlarla inşallah geleceğe yön vereceksiniz. Sevgili çocuklar içinde bulunduğumuz çağda öğrenmenin okumanın beyin hücrelerini geliştirdiğini kanıtlayan bilimsel araştırmaları biliyoruz. Onun için matematiği daha çok seveceğiz, seviyoruz.” diye konuştu.

Son olarak Vali Yardımcımız Sayın Mekan Çeviren bir konuşma yaptı. Çeviren: “Sevgili çocuklar öncelikle Sayın Valimiz Ahmet Deniz’in selamlarını iletmek istiyorum.  Bu organizasyona ev sahipliği yapan Batman Anadolu Lisesi okul idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Sevgili öğrenciler sizlerin enerjisini, coşkusunu bu şekilde görmek bizleri mutlu ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” diye konuştu.

          Yapılan konuşmaların ardından ‘Kim Korkar Matematikten’ olimpiyatında üçüncü olan Mehmet Şimşek İmam Hatip Ortaokuluna plaket ve ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Mehmet Naci Şemdinoğlu, İkinci olan Metin Bostancıoğlu Ortaokuluna plaket ve ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Vekili Zübeyir Yılmaz, birinci olan Milli Eğitim vakfı Ortaokuluna plaket ve ödüllerini Vali Yardımcısı Mekan Çeviren verdi.  Ödül töreni toplu hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Bu yıl gerçekleşen 4. matematik olimpiyatına 53 okul katıldı.

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.