BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEP-II Projesi Kapsamında Aile Ziyaretleri Başladı

‘Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Artırılması Projesi’ (KEP-II) kapsamında ev ziyaretlerini gerçekleştirecek olan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ ı makamında ziyaret etti.
KEP-II Projesi Kapsamında Aile Ziyaretleri Başladı

Gerçekleşen görüşmede, ev ziyaretlerinde bulunacak öğretmenlerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, bir öğrencinin bile okula kazandırılmasının hayati önem taşıdığını belirtti.

Kurtaran; “Bakanlığımızın, özellikle 8. sınıftan sonra eğitimlerine devam etme imkânı bulamayan veya bu fırsatları ellerinden alınan kız çocuklarının,  eğitim öğretime devamlarının sağlanması amacıyla başlattığı, ‘Özellikle Kız Çocuklarının Okullaşma Oranının Artırılması-II (KEP-II) Projesi’, 15 pilot ilde devam ediyor. İlimiz de bu pilot illerden bir tanesi. Yapacağınız ev ziyaretlerinde aileleri, çocuklarını okula göndermelerinin ne kadar önemli olduğu konusunda bilgilendirin ve ikna edin. Bu konuda sizlerden özverili bir çalışma bekliyorum. Bir öğrencinin bile okula kazandırılmasının hayati önem taşıdığını unutmayın.  Öğretmenlik kutsal bir meslek ayrıca bu proje kapsamında çok önemli bir görev üstlenmiş bulunuyorsunuz, yapacağınız çalışmalarda sizlere başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaret ekipleri okula devam etmeyen, eğitimini yarıda bırakma eğilimi olan veya eğitimini yarıda bırakmaya zorlanan kız çocuklarını tespit edip ev ziyaretleri ve anketler yoluyla ikna ve destek çalışmaları yürütecek.

04-10-201604-10-201604-10-201604-10-201604-10-2016


Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.