BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Kaynaştırma Eğitimi Alan Çocuğa Yaklaşım' Sempozyumu Gerçekleşti

'Batman Eğitim Akademileri' 'Öğretmen Akademisi' kapsamında sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlere yönelik 'Kaynaştırma Eğitimi Alan Çocuğa Yaklaşım' sempozyumu gerçekleşti.
'Kaynaştırma Eğitimi Alan Çocuğa Yaklaşım' Sempozyumu Gerçekleşti

Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda 'Batman Eğitin Akademileri' 'Öğretmen Akademisi' kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV)'in katkılarıyla gerçekleşen 'Kaynaştırma Eğitimi Alan Çocuğa Yaklaşım' sempozyumuna İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Faik GÜNDÜZ, Mehmet Şirin TEMİZ, Ar-Ge birimi, KAHEV üyeleri ve öğretmenler katıldı. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 ayrı oturumla gerçekleşen sempozyumun açış konuşmasını Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) Kurucularından Yönetim Kurulu Başkanı Uzman Doktor Demet BAŞER yaptı. Açış konuşmasının ardından kürsüye gelen Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrist Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe Burcu AYAZ 'Otizm Spektrum Bozukluğu ve Disleksi, Öğrenme Güçlüğü ile Zekâ Geriliği Olan Çocuğa Yaklaşım' konularında sunumunu yaptı. Batman Bölge Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrist Uzmanı Doktor Tuğçe Cansu ÖZÇELİK ise 'Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivitesi Olan Çocuğa Yaklaşım' konusunda sunumunu yaptı. Gerçekleşen her iki oturum Doç. Dr. AYAZ ve Uzman Doktor ÖZÇELİK tarafından sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmenlerinin sorularının cevaplamalarıyla sona erdi. Sempozyumun sonunda sempozyuma katılarak katkı sunan Doç. Dr. AYAZ ve Uzman Doktor ÖZÇELİK'e Milli Eğitim Müdürlüğü ve KAHEV adına teşekkür plaketleri verildi.   

09-12-201909-12-201909-12-201909-12-201909-12-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.