BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kamuoyuna Duyurulur

Kamuoyuna Duyurulur

               2020-2021 eğitim öğretim yılı, Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü tüm okullarımızda İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla uzaktan eğitim yoluyla başladı. 31 Ağustos'ta başlayan üç haftalık uzaktan eğitim sürecinde 2019-2020 eğitim öğretim yılının ikinci dönemine ait eksik ve konu kazanımlara yönelik eğitim programı uygulamasına başlandı. 18 Eylül'e kadar sürdürülecek uzaktan eğitimde, 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazırbulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine öncelik verilecek.

               Geçen eğitim-öğretim yılının ikinci dönemine ait derslerin kritik konu ve kazanımlarına dair ders içerik videoları TRT EBA İlkokul TV, TRT EBA Ortaokul TV ve TRT EBA Lise TV kanallarında yayınlanmaktadır. EBA üzerinden sunulacak alt yapıyla, açık kaynaklı diğer platformlar üzerinden tüm öğretmenler tarafından canlı ders uygulamaları gerçekleştirilebilecek.

               Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin faydalanabilecekleri Mart 2020 'den Haziran ayına kadarki konuları içeren 2019-2020 eğitim öğretim yılında yüz yüze işlenemeyen ve öğrencilerin bir üst sınıfta hazırbulunuşluk düzeylerini etkileyebilecek öğrenme eksikliklerinin giderilmesine yönelik olarak öğretmenlerimizin büyük bir özveriyle hazırladıkları ders anlatım videoları Batmanilmem@youtube adresinde yayınlanmıştır.

               ''Eğitimin uzaktan yapıldığı COVİD-19 sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulamayan öğrencilerimizin EBA'ya erişimini sağlamak için bazı Okullarımızda, Halk Eğitimi Merkezlerinde ve BİLSEM'de EBA Destek Noktaları oluşturuldu. EBA Destek Noktalarıyla isteyen her öğrencimiz gelip bu destek noktasındaki özel hazırlanmış, güvenle oturabileceği bir ortamda canlı derse katılabilir.

               İsteyen velilerimiz çocuklarının ders kitaplarını okullarından alabilirler. Ayrıca salgın sürecinde çocuklarımızın ufuklarının açılması ve bilgi dağarcıklarının zenginleşmesi ve kendilerini daha iyi ifade etmeleri için çocuklarımızdan bol bol kitap okumalarını istiyoruz.

               5 Eylül 2020 Cumartesi günü yapılacak bursluluk sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyor. Öğrencilerimizle yüz yüze eğitimde buluşmak dileğiyle sağlıklı günler diliyorum.

 

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü         

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.