BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAMUOYUNA DUYURU

Bilindiği üzere 8. sınıfı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçları ve okul başarı durumları neticesinde Yerleştirme Esas Puanları (YEP) oluşmaktadır. 
KAMUOYUNA DUYURU

Öğrencilerimiz; oluşan bu Yerleştirme Esas Puanları (YEP) ile Türkiye ve ilimiz genelindeki Özel Öğretim Kurumlarına (Özel Fen Lisesi, Özel Anadolu Lisesi, Özel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Temel Lise), Resmi Örgün Ortaöğretim Kurumlarına (Fen Lisesi, Anadolu Lisesi, Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi), Mesleki Eğitim Merkezine ve Açık Öğretim Lisesine tercih ve puan üstünlüklerine göre yerleşip eğitim-öğretimlerine devam ederler.

Bakanlığımızca 7 Ağustos tarihinde açıklanan sonuçlar neticesinde tercihlerine yerleşemeyen veya bir okula yerleşmiş ama tercih değişikliği yapmak isteyen öğrencilerimize 3 nakil (14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos - 6 Eylül dönemlerinde) hakkı tanınmıştır.  

Yukarıda belirtilen üç nakil dönemi sonucunda ilimiz genelinde oluşan toplam boş kontenjan sayısı 1890’dır. İlimizde herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerimizin, 11-14 Eylül tarihleri arasında müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan  “Öğrenci Yerleştirme Ve Nakil Komisyonu”na başvuru süreçleri devam etmektedir. Şuana kadar “Öğrenci Yerleştirme Ve Nakil Komisyonu”na üç nakil döneminde herhangi bir eğitim kurumuna yerleşemeyip de başvuran öğrenci sayısı 700’dür. Bir önceki yılda Açık Lisede kayıtlı olup da başvuran öğrenci sayısı ise 40’dır. Yine önceki yıllarda hiçbir eğitim kurumuna yerleşemeyip başvuran öğrenci sayısı ise 4’tür. Bu öğrencilerimizin tamamının puan ve kontenjan durumları göz önünde bulundurularak Resmi Ortaöğretim Kurumlarına Bakanlığımızca yerleştirmeleri yapılacaktır. Bu bilgiler ışığında 14 Eylül tarihine kadar  “Öğrenci Yerleştirme Ve Nakil Komisyonu”na başvuru yapacak olan öğrencilerimizin hepsinin yerleştirilmeleri yapıldığında dahi ilimiz genelinde boş kontenjan kalacağı öngörülmektedir. Bütün bu veriler göz önüne alındığında anlaşılacağı üzere ilimizde herhangi bir kontenjan problemi bulunmamaktadır.                                                                                                                                                                                                                                                      Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur…

 

 

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.