BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"İstiklal' in100.Yılı" Konulu Resim Yarışması Ödülleri Verildi

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen "İstiklal'in100.Yılı" adlı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere madalya ve ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN tarafından verildi.       


Resim yarışmasında dereceye giren öğrencileri makamında konuk eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, öğrencilerle bir süre sohbet edip öğrencileri kutladı madalya ve ödüllerini verdi.

Dereceye giren öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan, İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un kaleme aldığı milletimizin bağımsızlık mücadelesini ve gösterdikleri çabayı vurgulayan İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 100. Yıldönümünü kutladık.

Yurdumuz düşman işgali altındayken milletimiz kadını, erkeği, çocuğu ve askeriyle birlikte ülkemizin bağımsızlığını korumak amacıyla en zor şartlar altında dahi vatanımızın bir karış toprağını vermemek için mücadele etti. Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY milletimizin bu azimli mücadelesini anlatmak ve duygularını harekete geçirmek amacıyla İstiklal Marşımızı kaleme aldı.

"Doğduğumdan beridir aşığım istiklale" diyen Mehmet Akif ERSOY, "İstiklal Marşı" adını verdiği şiirini, İstiklal Harbinde kanının son damlasına kadar mücadele eden asil milletimize ve kahraman ordumuza ithaf etmiştir.

Hepimiz için çok önemli bir konu olan İstiklal Marşımız ve bu önemli marşımızın yazarı Merhum Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen "İstiklal' in 100. Yılı" adlı resim yarışmasında başarı sağlayarak dereceye girdiniz. Hepinizi bu gayretinizden ötürü tebrik ediyorum, ayrıca size destek olan öğretmenlerinize, okul idarecilerinize ve ailelerinize teşekkür ediyorum." dedi. İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN konuşmasının ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere madalya ve ödüllerini verdi.

29-03-202129-03-202129-03-202129-03-202129-03-202129-03-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.