BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Okuryazarlık Seferberliği Kampanyası Start Aldı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan “Okuryazarlık Seferberliği” kampanyası ilimizde Vali Ahmet Deniz’in katılımıyla start aldı.
İlimizde Okuryazarlık Seferberliği Kampanyası Start Aldı

İlimiz merkez Güneykent Mahallesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde hizmet veren Mobil Aile Destek Merkezi’nde (ADEM) düzenlenen açılış programına Vali Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Okuryazarlık Seferberliği İl Yürütme Kurulu üyeleri ile çok sayıda kursiyer katıldı.

 Okuryazarlık Seferberliği Kurslarına Yoğun İlgi

Halk Eğitim Merkezlerince ve ilgili kurumların işbirliğiyle ilimiz merkez ve ilçelerde başlatılan Okuryazarlık Seferberliğine yoğun bir katılımla başladı.

Sınıfları gezerek, kursiyerlerle bir süre sohbet eden Vali Deniz,  okuryazarlığın önemli olduğunu belirterek “Hayatın birçok alanında yaşadığınız sıkıntıları bu kurslar sayesinde aşacağınıza inanıyorum. Okumanın ve öğrenmenin yaşı yoktur. Gayret ve cesaretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Daha sonra kampanya kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Vali Deniz,  “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri hanımefendi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuryazarlık Seferberliği tüm Türkiye’de olduğu gibi biz de Batman’da start verdik. Amacımız okuma yazma bilmeyen hiçbir vatandaşımız kalmayacak şekilde herkese ulaşmaktır.  Şuan itibari ile 3 bin 500 civarında planladığımız kurslara başlayan vatandaşlarımız var.  Bu sayıyı her gün yukarıya çekmeyi hedefliyoruz.  Kurslara katılan ablalarımızı ve teyzelerimizi ziyaret ettik, yeni bir şey öğrenme aşkı ile yüzleri gülüyor. Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızın okuma yazma öğrenmesini istiyoruz. Çalışmalarımız değişik periyotlarda devam edecek. 11 Mayıs’ta ilk mezunlarımızı vereceğiz. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Okuma Yazma Kursuna Katılan Kursiyerlere Okuryazarlık Belgesi Verildi

Açılış programının ardından Vali Deniz, tarafından daha önce ADEM bünyesinde verilen okuma yazma kursunu başarıyla bitiren kursiyerlere “Okuryazarlık Belgesi” verildi.

Kursiyerleri göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik eden Vali Deniz, İlkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan 2. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaya davet etti.

 Açılış programın ardından Vali Deniz Aile Destek Merkezi’nden ayrıldı.

12-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.