BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında  6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan merkezi sınav öncesi LGS Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.
   İlimiz Sınav Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüzde gerçekleşen Bölge Sınav Koordinasyon Kurulu toplantısına; Kurul Başkanı ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, kurul üyeleri İl Emniyet Müdürü Sayın Köroğlu KIRAÇ ve İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Sayın İsa ÇAKMAK katıldı.

Yapılan toplantıda Merkezî sınavla öğrenci alacak Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, Mesleki Ve Teknik Anadolu Liselerinin Anadolu Teknik programları ve özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumlarına öğrenci seçmek amacıyla yapılacak Merkezi Sınavın sorunsuz olarak İl Merkezimiz, ilçe ve köylerde bulunan ortaokullarımızda sorunsuz olarak gerçekleştirilmesi için alınan tedbirler, sınav görevlendirmeleri, öğrencilerin sağlığı ve güvenliği için alınacak hijyen ve koronavirüs salgını çerçevesinde alınacak ek önlemler görüşüldü.

Öğrencilerin sınav motivasyonunun sağlıklı bir şekilde sağlanması için okul bahçelerine öğrenciler ve öğretmenler dışında kimsenin alınmaması, salgın tedbirleri kapsamında okul önünde velilerin kalabalık oluşturmasına izin verilmemesi, sınav giriş ve çıkışlarında sosyal mesafeye dikkat edilecek çalışmaların yapılması ve sınav esnasında öğrencilerin sınav motivasyonunun sağlanması amacıyla okul çevresinde olabilecek gürültü kirliliğine izin verilmemesi kararlaştırıldı.

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında yapılacak merkezi sınava ilimizde ilimiz merkezde 58 okulda, merkeze bağlı 17 köy okulunda, Beşiri ilçesinde 22 okulda, Gercüş ilçesinde 16 okulda, Hasankeyf ilçesinde 3 okulda, Kozluk ilçesinde 42 okulda ve Sason ilçesinde 28 okulda olmak üzere toplam 186 okulda sınav yapılacaktır.

Sınava girecek tüm öğrencilerimizin sınavı sağlıklı bir şekilde tamamlamaları için gerekli tüm tedbirler alınmış. Okullarımızda ihtiyaç duyulan maske ve hijyen malzemeleri temin edilmiş, sosyal mesafe şartlarına uyulması için tüm önlemler alınmıştır.

Toplantıda, sınava girecek öğrencilerin ve sınavda görevli öğretmenlerin sağlıklı bir ortamda sınava girebilmeleri için gereken tüm önlemlerin alındığı vurgulandı. Yapılan toplantı sınava girecek öğrencilerimize başarı dilekleriyle sona erdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.