BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Yapıldı

‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Batman İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi yapıldı.
İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi Yapıldı

TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında Batman İl Öğrenci Meclisi Başkanlık Divanı Seçimi, Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür Merkezi konferans salonunda yapıldı.  Programına Şube Müdürü Cemal Konakçı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Milli Eğitim Şube Müdürü Cemal Konakçı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesiyle ilgili bir konuşma yaptı.

İl öğrenci meclisi başkanlık divanı seçiminde aday olan gruplara başarı dileyen Konakçı: “Bu proje ile Okul Meclisi ve Demokrasi Eğitimi ile Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amaçlanmaktadır” dedi.

Yapılan açış konuşmasının ardından il temsilciliği için liste oluşturan adaylar kürsüye gelerek grupları adına konuşmalarını yaptılar. Dört grubun yarıştığı seçime, merkez ilçe ve beş ilçenin divanına seçilmiş olan 30 öğrenci katıldı.  Çekişmeli geçen seçimde 12 oy alan Şahadet Kangül başkanlığındaki liste birinci oldu. Yapılan seçim sonrasında İl Öğrenci Başkanlığına Şahadet Kangül, Başkan Vekilliğine İrem Orhan üyeliklere ise Mehmet Akıncı, Safiye Yeşil ve Veysel Tekin seçildiler.

‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ kapsamında İl Öğrenci Başkanı seçilen Şahadet Kangül, Ulusal Egemenlik Haftasında TBMM’de yapılacak olan İl Öğrenci Temsilcileri oturumunda ilimizi temsil edecek.

19-11-201819-11-201819-11-201819-11-201819-11-2018

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.