BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Spor Yetenek Sınavına Giren Öğrencileri Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Batman Veysel Karani AİHL Spor Proje Okulu için yetenek sınavına giren öğrencileri ziyaret etti.
İl Müdürümüz Spor Yetenek Sınavına Giren Öğrencileri Ziyaret Etti

19 Mayıs Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen yetenek sınavına İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında yetenek sınavıyla spor sınıfına 60 öğrenci alacak. 122 öğrencinin başvurduğu Veysel Karani Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Proje Okulu için öğrenciler 7 etaptan oluşan parkurda yeteneklerini sergiledi. Yetenek sınavın sonunda başarılı olan öğrenciler Veysel Karani AİHL Spor Proje Okulunda eğitim görmeye hak kazanacaklar. 

Yetenek sınavının yapıldığı spor tesisini ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN, sınava girecek öğrencilerle bir süre sohbet edip öğrencilere başarılar diledi.

İl Müdürümüz Sayın KURTARAN: "Veysel Karani İmam Hatip Anadolu Lisemiz Türkiye'de 8 proje okulundan biri olup bölgemizdeki ilk ve tek spor proje okuludur. Spor proje okulumuz bu sene itibarıyla ikinci yılına girdi. Bugün yeni eğitim-öğretim yılında okulumuza kayıt yapmak isteyen öğrencilerimiz için yetenek sınavı yapılıyor. Yetenek sınavına öğrencilerimiz büyük bir teveccühünün olması bizleri mutlu etti. Geçen yıl spor proje okulumuz birçok alanda büyük başarı elde etti. Öğrencilerimiz birçok alanda bölge şampiyonluğu ve Türkiye şampiyonluğu kazandılar.  Bu başarıda emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Yapılacak çalışmalarla önümüzdeki yıllarda okulumuzun çok daha büyük başarılara imza atacağına inanıyorum. Spor Proje okulumuza teveccüh eden tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum." dedi.

Ziyaret sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN'a Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN ve Okul Müdürü Siraç DADAK eşlik ettiler.

09-07-202109-07-202109-07-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.