BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz PIRLS 2021 Sınavına Girecek Öğrencileri Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması PIRLS 2021 sınavında ilimizi temsil edecek öğrencilerle bir araya geldi.
İl Müdürümüz PIRLS 2021 Sınavına Girecek Öğrencileri Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, ilimizi Uluslararası Okuma Becerilerinde Gelişim Araştırması PIRLS 2021 sınavında temsil edecek Fatih İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelip onlarla sohbet etti. Katılım sağlayacak öğrencilere kitap ve kalem seti hediye etti.

PIRLS'nin genel hatları hakkında bilgi veren KURTARAN: Sevgili öğrenciler; ilimizin de içinde bulunduğu 48 ilde, 4. sınıf seviyesinde öğrencilerimizin okuma becerileri başarısını izlemeyi amaçlayan PIRLS sınavına sizler ülkemiz adına katılım sağlayacağınız için sizleri tebrik ediyorum. Bu süreçte bol bol kitap okuyunuz. Hayatta başarılı olmanın ve kültürlü olmanın yolu kitap okumaktan geçmektedir. PISA ve TIMS sınavlarında ülkemizin göstermiş olduğu performanslarda önemli başarılar elde edildi. Bu yıl 16-17 Haziranda gireceğiniz PIRLS sınavında Ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğinizi umuyorum. Sizlere dağıtığımız kitapları okuyunuz. Sonra arkadaşlarınızla değiştirerek arkadaşlarınızın kitaplarını da okuyunuz. Okulumuzun kütüphanelerindeki ve sınıflarımızdaki kitaplıklardaki kitapları da öğretmenlerinizin rehberliğinde okumaya çalışın. Ne kadar çok kitap okursanız o kadar başarılı, kültürlü ve mutlu olursunuz. PIRLS, öğrencilerin okuduğunu anlama becerilerini ve okuma alışkanlıklarını ortaya koymayı hedefleyen bir sınavdır.

Bu süreçte PIRLS sınavına girecek öğrencilerimize onları güzel yarınlara hazırlayan sınıf rehber öğretmenlerimize,  ölçme değerlendirmede görev alan arkadaşlarımıza, okul yöneticileri ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi

Gerçekleşen ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'a Şube Müdürleri Abdurrahim KUSEN ve Ahmet ÇİN eşlik ettiler.

08-06-202108-06-202108-06-202108-06-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.