BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Okuma Grubu Öğretmenleriyle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, okuma çalışması yapan gönüllü öğretmenlerle bir araya gelip ilimizdeki okuma çalışmalarını değerlendirdi.
İl Müdürümüz Okuma Grubu Öğretmenleriyle Buluştu

Müdürlüğümüz binasında gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Abdurrahim KUSEN, okuma grubu koordinatör öğretmenleri Muhammed KAÇMAZ ve Hüseyin DEMİR ile okuma grubunda bulunan öğretmenler katıldı. Okuma grubu öğretmenleriyle bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN özveriyle ve gönüllü olarak yaptıkları okuma çalışmaları için öğretmenlere teşekkür edip yeni eğitim döneminde başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Meslektaşlarım, 2016 yılında 10 öğrenci ile başlattığımız okuma grupları çalışmamız sizlerin gönüllü ve özverili çalışmalarınız neticesinde bugün çok önemli bir noktaya ulaştı. Batman olarak kitap ve okuma kültürü açısından çok zengin çalışmaları hayata geçirdik. Bugüne kadar okullarımızın kütüphanelerinin gelişmesi için okullarımıza 360 bin okuma kitabı ulaştırdık. Yeni kitaplarla okul kütüphanelerini geliştirmeye devam edeceğiz.

Bireyin gelişmesi için en önemli şey şüphesiz kitap okumaktır. Yaptığımız çalışmalarla çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandırmalıyız. Kitap okuma alışkanlığı kazanan çocuklarımızın akranlarına göre okuma anlama hızının çok daha fazla geliştiğini görmekteyiz. Okuma anlama hızının gelişmesiyle çocuklarınızın başarı seviyesinin büyük oranda arttığını görüyoruz. Bu şekilde kitap ve okumayla büyüyen çocuklarımız gelecekte bu ülkenin münevverleri olacaklardır. Unutmayalım ki bu çocuklarımız yarın ülkenin ekonomisinde, sağlığında, idaresinde söz sahibi olacaklar. Bizlerde bu bilinçle hareket ederek çocuklarımızın çok yönlü gelişmesi için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğiz." dedi.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüzün okuma grubunda bulunan öğretmenlere kitap hediye etmesiyle sona erdi.    

12-10-202112-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.