BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz "Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor" Yarışmasında Ödül Alan Öğrencileri ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, dünyanın en yaygın bilim programlarından biri olan, Türkiye'de "Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor" ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Explore programında ödül alan öğrencileri ziyaret etti.
İl Müdürümüz

2020-2021 Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor ismiyle gerçekleştirilen FIRST® LEGO® League Explore Playmakers: oyun kurucular sezonunda, Nureddin Zengi İlkokulu Robotik Kodlama Takımı "Kızlar Bilimle Buluşuyor" yarışmasına katıldı.

Çevrim içi olarak gerçekleşen yarışmada Nureddin Zengi İlkokulu öğrencilerinden oluşan Ladybirds takımı "Kaşifler Bir Arada" ödülünü almaya hak kazandı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Sevgili çocuklar gerçekleşen 'Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor' yarışmasında hazırladığınız proje ile ilimizi en güzel şekilde temsil ettiniz. Bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen ve okul aile birliği fertlerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Bu başarıda bizi mutlu eden en önemli husus takım halinde çalışarak bu başarıyı göstermiş olmanızdır. Başarınızı daha ileriye taşıyacağınıza, birlik olarak birçok başarılı projeye imza atacağınıza inancım tamdır." diye konuştu.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN gerçekleşen ziyaretin sonunda öğrencilere kitap hediye edip hatıra fotoğrafı çektirdi. 

"Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor" projesi sporun, hareket etmenin, işbirliği yapmanın, arkadaşça rekabetin ve kutlamanın dünyasına giriş yaparak SPLAYMAKERSSM ile Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor takımları, oyunlar için farklı alanlarda hangi aktiviteler yapılabileceklerini ve oyunlar ile aktivitelerin daha eğlenceli ve herkes için ulaşılabilir olmasını nasıl sağlayabileceklerini keşfediyorlar.

29-06-202129-06-202129-06-202129-06-202129-06-202129-06-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.