BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Kitap Okuma Grubu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Batman Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfı okuyan kitap okuma grubu öğrencileriyle bir araya geldi.
İl Müdürümüz Kitap Okuma Grubu Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Müdürlüğümüzün Kitap Okuma Noktasında bulunan Yazar Sezai Karakoç okuma salonunda Batman Sosyal Bilimler Lisesi hazırlık sınıfında okuyan kitap okuma grubu öğrencileri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN kitap okuma grubu sorumlu öğretmeni Hülya YOKSU'dan grubun çalışmaları hakkında bilgi aldı. Öğrencilerle tek tek sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, kitap okumanın önemine dikkat çekti.

Öğrencilere konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Sevgili gençler, sizler gelecekte toplumumuzun aydınları, edebiyatçıları ve fikir insanları olacaksınız bu nedenle kitap okuma sizin hayatınızın da bir parçası olmalı. İnsan hayatın her aşamasında çok kitap okuyarak başarıyı yakalar, sizde başarılı olmak ve zihni gelişiminizi en üst seviyeye çıkarmak için bol bol kitap okuyun.

İnsan hayatında kitap okumanın çok önemli bir yeri var. Müdürlük olarak her fırsatta öğrencilerimizi kitapla buluşturma gayreti içindeyiz. Bu hedef doğrultusunda şu an içinde bulunduğumuz mekânı kitap okuma noktası yaparak tüm öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Sizlerde buraya gelip kitaplarınızı okuyabilirsiniz.

Sevgili gençler, çok kitap okuyan insan aynı zamanda elde edeceği bilgi ve birikimiyle edebi eserler de yazmaya da başlar.  Müdürlük olarak sizden önceki okuma gruplarında bulunan gençlerimizin yazdıkları edebi yazılarla çıkardığımız Genç Nazar dergimiz var, sizin de bu süreçte yazacağınız yazılarınıza bu dergimizde yer vereceğiz. Hepinizi okuma grubuna katılmanızdan dolayı kutluyor eğitim hayatınızda başarılar diliyorum." diye konuştu.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın okuma grubu buluşmasında şube müdürleri Abdurrahim KUSEN ve Murat ŞAHİN eşlik ettiler.

21-05-202121-05-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.