BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Gönüllü Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

  "Koruyucu Meleğim Annem" Projesinde gönüllü olarak görev alacak rehber öğretmenler bilgilendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.  
İl Müdürümüz Gönüllü Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Rehberlik Araştırma Merkezimizde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Şube Müdürü Emrullah ASLAN, RAM Yöneticileri ve 'Koruyucu Meleğim Annem Projesi'nde gönüllü olarak görev alacak rehber öğretmenler katıldı. Toplantı, Projenin İl Koordinatörü Sedat KURT ve RAM Müdürü Mustafa ÇAKAN'ın bilgilendirme sunumuyla başladı. Yapılan bilgilendirmelerin ardından toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN'ın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli Arkadaşlar, konuşmama başlamadan önce Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL'ün selamını size ileterek başlıyorum. Büyük bir amaca hizmet edecek bu çalışmaya gönüllü olarak katıldığınız için hepinize öncelikle çok teşekkür ediyorum.

Her türlü bağımlılık çocuklar için çok büyük tehlike ve risk içeriyor. Çocuklarımızı her türlü bağımlılıktan korumak için profesyonel bir çalışma içinde olmamız gerekiyor. Bu çalışmada şüphesiz en önemli görev siz rehber öğretmenlerimize düşmektedir.

"Koruyucu Meleğim Annem" projemizde çocuklarımızı her türlü bağımlıktan korumak için güzel bir çalışmayı hayata geçiyoruz. Bu çalışmamızı annelerle birlikte yapacağız. Annelere çocuklarda bağımlılık oluşumu öncesi ve risk döneminde oluşabilecek olumsuzlukları ve bu tür durumlarda çocuklara karşı nasıl bir davranış içinde olmaları gerektiği konusunda bilgi vereceğiz. Annenin çocuklarda bağımlılık riski durumunda nasıl davranması gerektiğini ve nasıl tedbir alması gerektiğini bilmesi ortaya çıkacak olan riskin önüne geçecektir. Şüphesiz çocuğu dış etkenlere karşı koruyabilecek en önemli kişi annedir.

Rehberlik Araştırma Merkezimiz daha önce 'Sevgi Eli', 'Hayata Rehberlik' gibi faydalı ve güzel çalışmaları hayata geçirdi. RAM yöneticilerimizle yaptığınız uyumlu çalışmalar içinde size ve RAM yöneticilerimize teşekkür ediyorum." dedi

Yedi ay boyunca devam edecek Koruyucu Meleğim Annem Projesiyle; Anneleri madde bağımlılığı konusunda eğitmek, koruyucu/önleyici ebeveynlik farkındalıklarını arttırmak, annelerin sosyal becerilerini arttırmak, çocuklarıyla geçirdikleri zamanı daha kaliteli hale getirecek unsurlar hakkında anneleri bilinçlendirmek, erken yaşta maddeye başlayan çocuğa karşı nasıl davranmaları ve nasıl yardım alacakları konularında yardımcı olmak, çocuklarıyla geçirdikleri vakitlerde olası sorunları annelerin fark etmelerini hızlandırmak ve bilinçlendirmenin yanı sıra madde kullanan öğrencilerin erken teşhisi sağlanarak, madde kullanımının önlenmesinde iş birliği içinde olmaları amaçlanıyor.

14-10-202114-10-202114-10-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.