BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz DYK Kurslarını Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Fen Lisesi 12. sınıf öğrencileri için açılan Yaz Destekleme ve Yetiştirme Kursunu (DYK) ziyaret edip kursa katılan öğrencilerle bir süre sohbet etti.
İl Müdürümüz DYK Kurslarını Ziyaret Etti

Yaz Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının yapıldığı sınıfları ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN, öğrencilerle hasbihal etti. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KURTARAN: "Sevgili Gençler, Bakanlığımız tarafından başlatılan ve 27 Ağustos'a kadar sürecek olan yaz destekleme ve yetiştirme kursuna katılıyorsunuz. Akademik alandaki çalışmalarımızın yanında kültürel çalışmalar da yapmamız gerekiyor. Sayın Bakanımızın ifade ettiği gibi: "Bilen değil, yapabilen çift kanatlı gençler yetiştirmeliyiz. Bu amaçla hem akademik anlamda hem de kültürel anlamda kendinizi geliştireceksiniz. Sizler bu şekilde kendinizi geliştirmek için bu kurslara katılıyorsunuz bu çabanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Bütün bu çalışmaları yaparken kitap okumayı kesinlikle ihmal etmemeliyiz. Zihnimizi dinlendirmenin ve güçlendirmenin temel şartı kitap okumaktır. Ünlü münevverimiz Cemil MERİÇ'in ifadesi ile "Kitap okumak zekâyı kibarlaştırır." Mevcut zekâmızın kemale ulaşmasını amaçlıyorsak hayatımızın her alanında kitap olmalı. Sizleri ve sizlerin gelişmesine katkı sunan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

 

Ziyaret sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'a İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Okul Müdürü eşlik etti.

07-07-202107-07-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.