BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Başkanlığında Gerçekleşen Zümre Toplantıları Tamamlandı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında İlimiz genelinde canlı konferans sistemiyle gerçekleşen "Zümre Başkanları Toplantıları" tamamlandı. 
İl Müdürümüz Başkanlığında Gerçekleşen Zümre Toplantıları Tamamlandı

Müdürlüğümüzce belirlenen takvim doğrultusunda 2020 yılı Aralık ayında İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ın başkanlığında canlı konferans sistemiyle gerçekleşen Zümre Başkanları toplantıları yeni yılın ilk ayında tamamlandı. İlimiz genelinde gerçekleşen toplantılara İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

 Türkçe, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, ilköğretim ve ortaöğretim Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri, Fizik-Kimya-Biyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih ve Coğrafya, ilkokul 1-2-3-4 Sınıf Öğretmenleri; zümre okul başkanları toplantılarının ardından toplantılar zümre öğretmen toplantılarıyla devam etti. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN başkanlığında sırasıyla gerçekleşen öğretmen ders zümre toplantıları ise; İlkokul Sınıf Öğretmenleri, Rehber Öğretmenleri, Özel Eğitim Öğretmenleri, Anaokulu Öğretmenleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri ve Teknoloji Tasarım Öğretmenleri, Arapça, Almanca ve Fransızca Öğretmenleri, Görsel Sanatlar ve Müzik Öğretmenleri, Motor-Elektrik, Elektronik-Metal-Makine-Çocuk Gelişimi-Mobilya-Dikiş Nakış ve benzeri Meslek Dersleri Öğretmenleri ile İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri zümre toplantıları.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, zümre toplantılarında geçen dönem yapılan çalışmaların genel değerlendirmesi yaptıktan sonra salgın dönemi boyunca birçok alanda gayret gösteren öğretmenlere teşekkür etti. Salgın sürecinde en önemli önceliğinin öğrenci takibi olduğunu belirten İl Müdürümüz, tüm öğretmenlerden öğrencilerini günü gününe takip etmeleri ve sürekli veliler ile iletişim halinde olmalarını istedi. Tüm öğrencilerimizin Millî Eğitim Bakanlığımızın EBA, EBA Akademik Destek, EBA TV ve EBA Canlı Dersleri takip etmelerini istedi. Bütün bunların yanında Ölçme ve Değerlendirme Birimimiz tarafından hazırlanan ortaokul 5. 6. ve 7.  Sınıf ders anlatım videoları ve LGS Sınavına girecek öğrencilerimiz için örnek soru çözümlerinin yer aldığı videoların İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün YouTube kanalından takip edilmesi istedi.

Salgın ve uzaktan eğitim sürecinde sosyal faaliyetlere ve ders dışı etkinliklere katılmanın önemine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, öğrencilere ders dışı etkinliklere ve yapılacak yarışmalara katılımlarının sağlanmasını istedi. İlimiz Eğitim ve Kültür Müzesi başta olmak üzere öğrencilerin müzelere yönlendirilmesini istedi.

"Okuyan Şehir Batman" sloganıyla okuma kültürü üzerine birçok projenin hayata geçirildiğini hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, uzaktan eğitim döneminde öğrencilerimizin kitapla iç içe olacak çalışmaların yapılmasının önemini belirtti. Okul kütüphanelerinin kitap konusunda yeterince zengin olduğunu ve öğrencilerin diledikleri kadar kitap ödünç alabileceklerinin altını çizdi.

Millî Eğitim Bakanlığımız tüm ülke genelinde uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan öğrencilerimiz için kaynak kitap desteği sağlamaya başlamıştı. Bakanlığımız İlimiz genelinde öğrenim gören 5.6.7 ve 8. sınıf öğrencileri için 29.029 adet Beceri Temelli Çalışma kitabı, 9.10.11 ve 12. sınıf öğrencileri için İlimize 17.357 adet Tekrar Test Kitabı gönderdi. Ayrıca "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında yer alan 5 Meslek Lisemize 2.128 adet Tekrar Test Kitabı gönderildi. Öğrencilere ulaştırılan bu kitaplardan verimli bir şekilde faydalanmalarını istedi.

Uluslararası organizasyon ile düzenlenen TİMSS ve PISSA sınavlarında ülke olarak çok güzel bir başarı yakaladığını belirtip ilimiz genelinde bu konudaki çalışmaların büyük bir gayretle devam etmesini istedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.