BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'ın Karne ve Yarıyıl Tatil Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Döneminin sona ermesi ve yarıyıl tatilinin başlaması vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN'ın Karne ve Yarıyıl Tatil Mesajı

Kutlama mesajında İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "2019-2020 eğitim ve öğretim yılının I. Dönemini geride bırakıyoruz. Bu dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

Sevgili öğrenciler;

Karne heyecanınıza yürekten katılıyor, ben de sizlerle beraber aynı heyecanı yaşıyorum. Sizlerin başarısı, bizim için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Geleceğimiz adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Emek harcayarak yapılan çalışmalar sizleri başarıya ulaştıracaktır. Notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Yarıyıl tatilinde dinlenmenizi, varsa eksikliklerinizi gidermenizi, tatili sosyal ve kültürel faaliyetlerle renklendirmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirmenizi, kitapların renkli dünyasına yolculuk etmenizi tavsiye ediyorum. Sizlerin varlığı bizim güç kaynağımızdır. Yarıyıl tatilinizi faydalı aktivitelerle değerlendirmenizi temenni eder, hepinize iyi tatiller dilerim.

 Sevgili velilerimiz;

Büyük fedakârlıklarla yetiştirerek bizlere emanet ettiğiniz göz aydınlığımız olan her bir öğrencimizin bizim için ayrı bir değer olduğunun bilinciyle öğrencilerimizi bireysel farklılıklarını gözeterek ve özel olduklarını hissettirerek onları ilgi, yetenek, mizaçlarına ve çağın değerlerine uygun olarak yetiştirmek için çalışıyoruz.

Unutmayalım ki, çocuklarımızın bugün aldığı karneler onların sadece başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Karne notları öğrencilerimizin eksik yönlerini tamamlamaları için en önemli fırsattır.  Çocuklarınızın notlarının telafisi her zaman mümkündür. Sizler, karne sonucu ne olursa olsun, çocuklarınıza onları çok sevdiğinizi ve her durumda onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Çocuklarınıza desteğinizi gösterip iyi bir aile ortamı sağladığınızda, çocuklarınız da çalışmaları ve yetenekleri doğrultusunda başarıya ulaşacaklardır.

 Sevgili meslektaşlarım;

Geleceğimiz olan öğrencilerin yetişmesinde en büyük pay şüphesiz size aittir. Yorucu ama en az onun kadar mutluluk veren bir mesleği icra ediyorsunuz. Öğrencilerinizin bilgi ile donanmış, sosyal başarısı yüksek, kendini ifade edebilen, sosyal faaliyetlerde etkin rol alabilen, hayatın her alanında başarılı bireyler olabilmeleri için bir dönem boyunca yoğun bir şekilde emek verdiniz. Bu sorumluluğunun farkında olarak görev yapan siz saygıdeğer öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.

Ülkemiz, "2023 Eğitim Vizyonu" ideallerine siz değerli meslektaşlarımın yüksek katkıları sayesinde, yetiştirdiğiniz ufku geniş, ilim ve hikmet sahibi, sorgulayan, nitelikli nesillerle ülkemiz nice 2053 ve 2071'lere daha güçlü birlikte ulaşacaktır. 

            2019-2020 eğitim-öğretim yılının II. Döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza, ailesi ve sevdikleriyle beraber keyifle geçecek bir yarıyıl tatili diliyorum." dedi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.