BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: “Hedefimiz; Bedenen, Ruhen ve Fikren Sağlıklı Bir Gençlik Yetiştirmektir”

Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan eğitim kurslarında görev alan Beden Eğitimi öğretmenleri ve antrenörlere yönelik toplantı yapıldı. 
İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran: “Hedefimiz; Bedenen, Ruhen ve Fikren Sağlıklı Bir Gençlik Yetiştirmektir”

Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil Çöl, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar, Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Burak Eren, kurslarında görev alan Beden Eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı. Öğretmenevinde gerçekleşen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, öncelikle bireylerin sağlıklı düşünmesini sağlıklı yaşamasını, sağlıklı gelişmesini istediklerini, akademik başarının ile sportif başarının beraber olması gerektiğinin altını çizdi.

“Eğittiğimiz çocuklara ve gençlere doğru bir rol model olmamız gerekir” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran sözlerine şöyle devam etti: “Bizim işimiz eğitim, biz eğitim kurumuyuz. Öncelikle bizler kurallarına göre eğitim vermek ve eğitimi düzenlemek zorundayız. Açılan kurslarla öncelikli hedefimiz temiz ve ahlaklı bireyler yetiştirmek ve onları geleceğe hazırlamaktır.

Bizler öncelikle bireylerin sağlıklı düşünmesini, sağlıklı yaşamasını, sağlıklı gelişmesini istiyoruz. Burada kastettiğimiz şey sadece beden sağlığı değil, biz zihnen de, ruhen de, ahlaken de sağlıklı bireyler istiyoruz. Tabi ki bir çalışma usulü, bir çalışma şekli mevcut ama maalesef ülkemizde henüz bir spor felsefesi oluşmadı. Bizler ahlaklı, temiz, kendini tanıyan, kendini bilen, başarının ne anlama geldiğinin farkında olan sporcular yetişsin istiyoruz. Aynı zamanda hayatın diğer alanlarında da başarılı olmalarını arzu ediyoruz.

Hayat sadece spordan da ibaret değil. Yalnızca sporda başarılı olmak, diğer kısımları es geçmek, diğer kısımlarla ilgilenmemek gibi bir lüksümüz yok. Eğittiğimiz gençlerin de böyle bir lüksü yok. Çünkü aynı zamanda onların yapması gereken zorunlu şeyler de var. Almaları gereken akademik eğitim var. Biz çocuklarımızın hem sporda hem de akademik alanda başarılı olmalarını istiyoruz. Ailelerinin ve toplumun farklı beklentileri de var. Onun için bizim amacımız bu ikisini beraber yürütmek ve her alanda başarıya ulaşmaktır. Yani akademik başarı ve spor el ele yürüsün istiyoruz. Biz bu gençlerin üniversiteye hazırlanmalarına da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Eğittiğimiz çocuklara ve gençlere doğru bir rol model olmamız, doğru yolu göstermemiz gerekir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran’ın ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Halil Çöl ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar birer konuşma yaparak eğitmenlerin uyması gereken kurallara dikkat çektiler. Toplantı Beden Eğitimi öğretmenleri ve antrenörlerin talep ve önerileriyle sona erdi. 

24-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.