BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Öğrencilerimize Çalışma Soruları Kitabı Desteği

Salgın döneminde Bakanlığımızın hazırlamış olduğu 2. 3. ve 4. Sınıf Çalışma Soruları Kitabından İl Milli Eğitim Müdürlüğüz tarafından 9000 adet kitabın basımı yapılarak ilimizde öğrenim gören öğrencilerimize dağıtıldı.  
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzden Öğrencilerimize Çalışma Soruları Kitabı Desteği

Millî Eğitim Bakanlığımız tüm ülke genelinde uzaktan eğitime erişim sıkıntısı yaşayan öğrencilerimiz için kaynak kitap desteği sağlamaya devam ediyor. Bakanlığımızın hazırlamış olduğu 2, 3 ve 4. Sınıf Çalışma Soruları Kitabı il merkezi, 5 ilçe merkezi ve köy okullarında eğitim gören ilkokul öğrencilerimize dağıtıldı.

Bakanlığımız daha önce de İlimiz genelinde öğrenim gören 5.6.7. ve 8. sınıf öğrencileri için 29.029 adet Beceri Temelli Çalışma kitabı, 9.10.11 ve 12. sınıf öğrencileri için İlimize gönderdiği 17.357 adet Tekrar Test Kitabı öğrencilerimize ulaştırılmıştı. Ayrıca "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında yer alan 5 Meslek Lisemize 2128 adet Tekrar Test Kitabı da gönderilerek dağıtımı yapılmıştı.

            Ayrıca Bakanlığımızın öğrencilerimize yaptığı kaynak kitap desteğine ilave olarak Batman Valiliği, İl Özel İdaresi ile Batman Belediyesinin desteğiyle Bakanlığın dijital olarak yayınladığı kitapların 5, 6, 7. Sınıflara ''Beceri Temelli Test Kitapları'' , 8. Sınıflara ''LGS'ye Hazırlık Çalışma Kitapları'' olmak üzere toplamda 20.000 adet kitabın basımı yapılarak kırsalda ve merkezde okuyan öğrencilerimize bu kitaplar, dağıtılmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, devam eden uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizden bolca kitap okumalarını ve kendilerine ulaştırılan kaynak kitaplarından azami derecede faydalanmalarını ve Öğrencilerin yanında olabilmek için salgın döneminde onlara sunulan kaynakları çeşitlendirdiklerini dile getirdi.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.