BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim İdarecileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

"İl Milli Eğitim İdarecileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı" İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında gerçekleşti.
İl Milli Eğitim İdarecileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Maarif Müfettişleri Koordinatörü, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri katıldı. Toplantıda uzaktan eğitim sürecinin durum değerlendirmesi ve 21 Eylül'de okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri için okullarda başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili bakanlığımızın talimatı doğrultusunda yapılacak çalışmalarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Değerli çalışma arkadaşlarım, 21 Eylül itibariyle okul öncesi ve ilkokul 1.sınıflarımızda yüz yüze eğitime başlayacağız. 21 Eylül itibariyle okul öncesi ve ilkokul 1.sınıflarımızla yüz yüze eğitime başlanacağını Sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyuna duyurdular. Bu doğrultuda bizler de İlimizde yapacağımız çalışmaları Bakanlığımızın bizlere sunduğu yol haritasının ışığında hızlı bir şekilde tamamlayacağız.

"Öğretmen Gölgesi En Güvenilir Gölgedir."

Okullarımız çocuklarımız için güvenli bir ortam olacak. Bununla ilgili hiçbir eksiğimiz kalmayacak. Gerek öğrencilerimizin gerekse de velilerimizin içlerinin rahat olmasını sağlamalıyız. Çocuklarımız okullarda öğretmenlerimize emanettir. Çocuklarımız okulda bir öğretmenin gölgesindedir ve öğretmen gölgesi gerçekten en güvenilir gölgedir. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde yüz yüze eğitime başlaması için de hepimiz üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız.

Bir diğer önemli husus da uzaktan eğitime erişim imkânı bulamayan öğrencilerimiz için eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak. Bunun için öğrencilerimizin erişebilecekleri noktalara EBA Destek Merkezlerimizi oluşturduk, oluşturmaya devam ediyoruz. Eğitim-öğretim hayatının güvenli ve sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için hepimizin yaptığı çalışmaları arttırarak devam ettirmesi gerekiyor." dedi.

"İl Milli Eğitim İdarecileri Değerlendirme ve Bilgilendirme Toplantısı" görüş ve önerilerle sona erdi.

 

09-09-202009-09-2020

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.