BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Eğitim-öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinin görüşüldüğü "İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı" Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN başkanlığında gerçekleşti.
İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında çözüm önerilerinin hazırlandığı, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinin görüşüldüğü İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı, Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısına Valimiz Sayın Hulusi ŞAHİN, Batman Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İdris DEMİR, Vali Yardımcısı Sayın Kadir KILIÇ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın M. Şafi ÖZPERK, BATSO Başkanı Sayın Abdulkadir DEMİR ve danışma kurulu üyeleri katıldı. Milli Eğitim Müdürlüğü tanıtım videosu ile başlayan danışma kurulu toplantısı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat YAĞMUR'un ilimizde eğitimin durumu ile ilgili sunumun ardından Sayın Valimiz Hulusi ŞAHİN'in konuşmasıyla devam etti.

Çocuklarımızı kitap okumaya ve araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla okullarda TÜBİTAK kitaplığı oluşturacaklarını ifade eden Sayın Valimiz: "Batman'da daha önce başka illerde uygulanmış bir TÜBİTAK projesinden esinlenerek, tüm finansmanın Batman Belediyesi'nin üsteleneceği bir projeyi hayata geçiriyoruz. Okullarımızda TÜBİTAK kitaplığı oluşturacağız, ayrıca ilgili öğretmenimize bu yayınların aboneliklerini de oluşturacağız. TÜBİTAK projelerine her yıl ilimizde yoğun başvurular gerçekleştiriliyor. Bundan dolayı TÜBİTAK, daha önce Van ilinde düzenlediği bölge proje yarışmaları finalini bu yıl Batman'da yapacak.

Valiliğimiz ve Batman Belediyesi iş birliğiyle ekim ayının son haftasında Batman Kitap Fuarı'nı; büyük bir katılım ve farklı etkinliklerle zenginleştirerek pandemi tedbirlerini dikkate alarak yapmayı düşünüyoruz. Ayrıca Batman Belediyesi olarak özelikle anaokulu imkânı sınırlı olan dezavantajlı mahallerimize okul kazandırmak için arsa ve ev satın alarak hayırseverler vasıtasıyla okul binası yapıyoruz. Eğitim ile ilgili arsa problemini hızlı bir şekilde çözmeye çalışıyoruz." dedi.

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı, ilimizde eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek için kurul üyeleri görüş ve önerilerini söz alarak ifade etmeleriyle sona erdi.

30-09-202130-09-202130-09-2021

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.