BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Sayın Vali Yardımcımız Tuğba POLAT başkanlığında yapıldı.
İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

Eğitim ve öğretim hizmetlerinin il düzeyinde sürdürülmesinde karşılaşılan sorunlar hakkında çözüm önerilerinin hazırlandığı, eğitim ve öğretim hizmetlerinin toplumsal ihtiyaçlara cevap vermek üzere geliştirilmesine esas olacak ilke ve yöntem önerilerinin görüşüldüğü İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı kristal parkta gerçekleştirildi. İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısına Vali Yardımcımız Tuğba POLAT, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdulkadir ÖZER, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin ATİLLA, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ümit ÇİÇEK, Maarif Müfettişleri Koordinatörü Hamit AYDIN, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Naci ŞEMDİNOĞLU ve danışma kurulu üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan danışma kurulu toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü tanıtım videosu, 2023 vizyon sunumu ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin ATİLLA'nın konuşmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Bahattin ATİLLA: "Burada bulunmamızın tek amacı eğitim ve eğitimin önemidir. Eğitim bir ülkenin, bir milletin en önemli meselesi ve temelidir. Toplumda belli bir yerlere gelenler mutlaka belli bir eğitimden geçmiş kişilerdir. Eğitimin kalitesi, insanın kalitesine ve niteliğine doğrudan etki eder. Eğitimsiz kalan her insanımız maalesef sorun olarak karşımıza çıkmaktadır, çıkacaktır. Bunu asla unutmamalıyız. Burada bulunan paydaşlarımızın ve bizlerin buradaki sorumluluk ve katkılarıyla Batmanımızı, okullarımızı, öğrencilerimizi daha ileriye götürmek; öğrencilerimizin kendisine, ailesine, vatanına ve bayrağına faydalı ve yararlı bireyler haline getirmek temel amaçlarımızdandır. Bu alanda başta sayın valimiz, il müdürümüz, öğretmenlerimiz ve diğer çalışma arkadaşlarımız bu amaca ulaşmak için canla başla çalışıyoruz, çalışmak zorundayız. Önümüzdeki hafta çalışmalarımızdan biri olan paydaşı olduğumuz kitap fuarını başlatıyoruz. Tüm paydaşlarımızın kitap fuarındaki katkılarını bekliyoruz. Hepimiz bu milletin bir ferdi olarak payımıza düşen sorumluluğu taşımalı ve elimizden gelen katkıyı eğitim camiasına sunmalıyız." dedi.

İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı ilimizde eğitim ve öğretim kalitesini yükseltmek için kurul üyeleri görüş ve önerilerini söz alarak ifade ettiler.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Vali Yardımcımız Tuğba POLAT: "Sevgili İl Milli Eğitim Danışma Kurulu üyelerimiz, bu toplantıda emeği geçen milli eğitime camiasına teşekkür ediyorum. Batman ilimiz genç nüfus anlamında gerçekten önemli bir şehir. Şuan eğitimin kalitesini yükseltmek için ne yapabilirsek ilimize bir kazanç olacaktır. Enerjimizi ilimizin eğitim kalitesini arttırmak için kullanalım. Genç ve dinamik bir kadromuz var. Batman için ne gerekiyorsa hep birlikte yapalım. Tek hedefimiz Batman'da eğitimin kalitesini arttırmak olsun." diye konuştu.  İl Milli Eğitim Danışma Kurulu Toplantısı dilek ve temennilerle sona erdi.

16-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-201916-10-2019

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.