BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl MEM’den 6764 Sayılı Kanunun Uygulanması İle İlgili Bilgilendirme Ziyaretleri

6764 Sayılı kanunun uygulanması ile ilgili bilgilendirme ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Esnaf ve Sanatkârlar Odasına ziyaret gerçekleştirildi. 
İl MEM’den 6764 Sayılı Kanunun Uygulanması İle İlgili Bilgilendirme Ziyaretleri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Abdulvahap Hınç 6764 sayılı kanunun uygulanması ile ilgili bilgilendirme için ilk ziyaretini Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odasına yaptı. Şube Müdürü Hınç’ın oda ziyaretine Batman Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Rıdvan Ulu da eşlik etti. Oda Başkanı Mehmet Salih Kaplan ve yönetim üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.

Şube Müdürü Abdulvahap Hınç 6764 sayılı kanunun uygulanması ile ilgili kanunun maddesini hatırlatarak devlet desteğinden esnafımızın daha çok yararlanması için işbirliğine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanununa 6764 sayılı kanunun 48 maddesi ile eklenen geçici 12. maddesinde  “2017 eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar uygulanmak üzere aday çırak ve çıraklar ile 18 inci madde hükümleri uyarınca işletmelerde mesleki eğitim gören, staj veya tamamlayıcı eğitime devam eden öğrencilere, 25 inci maddenin birinci fıkrası kapsamında yapılacak ödemeler asgari ücretin net tutarının yüzde otuzundan az olamaz. Ödenebilecek en az ücretin; yirmiden az personel çalıştıran işletmeler için üçte ikisi, yirmi ve üzerinde personel çalıştıran işletmeler için üçte biri, 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununun 53 üncü maddesinin üçüncü fıkrasının (B) bendinin (h) alt bendi için ayrılan tutardan Devlet katkısı olarak ödenir."denildiğini ifade eden Şube Müdürü Hınç, bu kanun maddesinin daha kolay anlaşılması için Esnaf ve Sanatkarlar Odasından destek istedi.

 Batman Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Salih Kaplan ise, her zaman işbirliğine hazır olduklarını, önümüzdeki günlerde meslek bazında yeni kanun ve devlet desteği ödemeleri ile ilgili bilgilendirme toplantılarının Mesleki Eğitim Merkezi yöneticileri tarafından yapılmasının uygun olacağı kanaatini dile getirdi. Bilgilendirme toplantılarının belli bir takvim içerisinde yapılması fikri kurum yöneticileri ve oda başkanı tarafından benimsenip, önümüzdeki günlerde bilgilendirme toplantılarına başlanması kararı alındı.

 23-03-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.