BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Halk Kütüphanesinde Destekleme Ve Yetiştirme Kursu Hizmeti

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kültür Turizm İl Müdürlüğü iş birliğiyle il Halk Kütüphanesi bünyesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından destekleme ve yetiştirme kursu açıldı.
İl Halk Kütüphanesinde Destekleme Ve Yetiştirme Kursu Hizmeti

Milli Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında yaz döneminde mezunlara yönelik Kültür Turizm İl Müdürlüğünce tahsis edilen derslikte hafta içi sabah ve öğlen kurs hizmeti verilmektedir. Sayın valimizin destekleriyle halk kütüphanesinden faydalanan öğrencilerin devam ettiği kurslarda görevlendirilen öğretmenler kursiyerlerin sorularının çözümünde onlara yardımcı olmaktadırlar. Açılan destekleme ve yetiştirme kursunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran ve Kültür Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı kurs hakkında Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Atmalar’dan bilgi aldılar ve öğrencilere başarılar dilediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran; “Sevgili gençler 2016-2017 eğitim-öğretim yılında Sayın valimizin desteğiyle ‘Nitelikli Eğitime Kararlı Adımlar’ adıyla başlattığımız proje kapsamında yürüttüğümüz çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bizler artık ilimiz eğitiminde nitelik sorunu yaşamak istemiyoruz. Batmanlı öğrencilerimizin Türkiye’deki üniversite ya da TEOG sıralamalarında Türkiye ortalamasının altında olmasını kabullenmiyoruz. Bu sebepten ötürü de her an çalışmalarımızı büyük bir özveri ile devam ettiriyoruz. Gençlerimizin sadece biraz motivasyon eksikliği olduğuna inanıyoruz. Motivasyonunuzu üst düzeyde tutmak da bizim görevimizdir. Burada açtığımız Destekleme ve Yetiştirme Kursunda görevlendirilen gönüllü uzman öğretmenlerimiz, sınavlara hazırlanmanızda sizlere yardımcı oluyorlar. Ders çalıştığınız esnada çözmekte zorlandığınız soruları hemen burada bulunan öğretmenlerimize sorabiliyorsunuz. Bu sayede motivasyon kaybı yaşamamış oluyorsunuz. Sizler bu imkânları en iyi şekilde kullanarak ve çok çalışarak Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde eğitim görme fırsatını yakalayıp ülkemize, milletimize ve ilimize faydalı bireyler olmalısınız. Hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kültür Turizm İl Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı ise yaptığı kısa konuşmada eğitime ve geleceğe hazırlanan gençlere kurum olarak katkı sunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

01-08-201701-08-201701-08-201701-08-2017

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.