BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Yeşilay Yöneticileriyle TBM Etkinlik Takvimini Görüştü

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN'ı ziyaret eden Yeşilay Batman Şube Başkanı Sayın Yılmaz AYDIN yeni eğitim öğretim yılında Türkiye Bağımlılıkla Mücadele kapsamında yapılacak etkinlikler hakkında bilgi verdi.
İl Müdürümüz Yeşilay Yöneticileriyle TBM Etkinlik Takvimini Görüştü

Yeşilay Batman Şube Başkanı AYDIN ve beraberindeki Yeşilay yönetim kurulu üyelerini konuk eden İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, ilimiz genelinde öğrencilere yönelik okullarda bu yıl gerçekleşecek olan TBM (Türkiye Bağımlılıkla Mücadele) kapsamında yapılacak çalışmalar ve etkinlikler hakkında bilgi alıp hangi kademe için hangi modüllerin uygulanacağı konusunda planlama konusunu görüştü.        

Bakanlığımız ve Yeşilay'ın iş birliği çerçevesinde hayata geçirilen Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında ilimizde yapılacak etkinliklerle öğrencileri tehdit eden teknoloji ve diğer bağımlılıklarla mücadele etme, aynı zamanda sağlıklı yaşam modüllerinden oluşan başta çocuklar ve gençler olmak üzere velilerin tamamını bu konularda bilgilendirmeyi ve farkındalıklarını arttırmayı amaçlayan bir önleme ve eğitim programıdır.

Yeşilay Bilim Kurulu danışmanlığında her yaşın gelişim özelliklerine uygun farklı içerikler geliştirilmiştir. Bilimsel kanıta dayalı üretilen eğitim içerikleri Türkiye'de bağımlılık alanında bir dil birliği sağlamış, Bağımlılıkla Mücadele Üst Kurulu tarafından akredite eğitim programı olarak tanımlanmıştır.

22-09-2023

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.