BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Müdürümüz Okul Ziyaretlerinde Bulundu

  İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, bu sene eğitim öğretime başlayan Dicle Özel Eğitim Uygulama Okulu, Belde Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Muhammed Şehmus Ersöz Ortaokulunu ziyaret etti.  
İl Müdürümüz Okul Ziyaretlerinde Bulundu

İlk olarak Dicle Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, Okul Müdürü Ekrem BAŞALAK'tan okulda yapılan çalışmalarla ilgili bilgi. Sınıfları ziyaret eden İl Müdürümüz, öğrencilerle bir süre sohbet etti.

Daha sonra Belde Özel Eğitim Uygulama Okuluna geçen İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, sınıf ziyaretlerinde bulunup özel öğrencilerle bir süre ilgilendi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, son olarak Muhammed Şehmus Ersöz Ortaokulunu ziyaret edip Okul Müdürü Şehmus ASLAN'dan bilgi aldı. Sınıf ziyaretlerinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN, öğretmenlerden devam eden eğitimle ilgili bilgi alıp öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz KURTARAN: "Sevgili öğrenciler, yepyeni bir okulda eğitim-öğretime başlıyorsunuz. Okulumuza hoş geldiniz ve bu yeni başlangıcın sizin için hayırlı olmasını dilerim. Sizler, okulumuzun ilk öğrencileri olarak örnek olma fırsatınızı elinizde bulunduruyorsunuz. Eğitimdeki başarılarınız, temizliğiniz ve davranışlarınızla gelecek nesillere ilham kaynağı olacaksınız.

Unutmayın ki, iyi bir gelecek için size sunulan eğitim fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekiyor. Bilgi, güç demektir ve bu bilgi ile donanmış bireyler olarak daha iyi bir geleceğe yol alabilirsiniz. Çağımız, bilgi ve teknoloji çağıdır ve sizi bu çağa uygun bir şekilde hazırlamak görevimizdir.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu doğrultuda 3 adımdan oluşan bir projemizi hayata geçirdik. 'Dijital Sektörde Bende Varım' projesiyle siz öğrencilerimizi kodlama yazılım ve grafik tasarım alanında en iyi eğitimi verecek iki eğitim merkezimizi açtık. Bu iki merkezimizde eğitim görecek öğrencileri de hazırlamak için ortaokul kademesinde ve ilk olarak sizin okulunuzda bir TEKNOFEST sınıfı açıyoruz. Sizler bu TEKNOFEST sınıfında alacağınız eğitimlerle ortaöğretim kademesinde 'Dijital Sektörde Bende Varım' projesiyle eğitime açtığımız merkezlerde eğitim göreceksiniz" dedi.

21-09-202321-09-202321-09-202321-09-202321-09-2023

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.