BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulumda Sağlıklı Besleniyorum

  Bakanlığımızın yayınladığı genelde doğrultusunda öğrencilerin fiziksel aktivite düzeylerini artırmak ve obezite gibi sağlık sorunlarını önlemek amacıyla tüm okullarımızda "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı" hayata geçirildi.
Okulumda Sağlıklı Besleniyorum

Bakanlığımızın 81 il valiliğine gönderdiği yeni eğitim öğretim dönemi ile ilgili önemli hususları içeren genelgeye uygun olarak ilimizdeki "Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı" yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla birlikte hayata geçirilmiştir.

Genelgeye göre, özellikle obezite ve dijital bağımlılığın artması gibi sorunlar göz önüne alınarak, öğrencilere ilk ders başlamadan önce kısa süreli fiziksel aktivite organizasyonları yapılması öneriliyor. Bu organizasyonlar, çocukları fazla yormadan, yaklaşık 15-20 dakika süren egzersizlerle öğrencilerin gün içindeki hareketlerini artırmak ve sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Bu çerçevede, ilimizdeki tüm okullarımızda günün ilk dersi başlamadan önce kısa süreli fiziksel aktivite programları uygulanmaktadır. Bu programlar, öğrencilerin derse daha enerjik ve odaklanmış bir şekilde başlamalarına yardımcı olmaktadır.

"Okulumda Sağlıklı Besleniyorum Programı" çerçevesinde gerçekleştirilen fiziksel aktiviteler, öğretmenlerin gözetiminde yapılmaktadır. Bu sayede öğrenciler, daha sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı benimsemelerine destek olunmaktadır.

15-09-202315-09-202315-09-202315-09-2023

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.