BATMAN İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Okullarımızdan 6 Soru 6 Cevap Projesi' Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak uzaktan eğitime destek çalışmaları kapsamında 8. sınıf öğrencilerimize yönelik 'Okullarımızdan 6 Soru 6 Cevap Projesi' başlatıldı.
'Okullarımızdan 6 Soru 6 Cevap Projesi' Başladı

07 Haziran 2020 tarihinde yapılacak olan LGS'ye hazırlık kapsamında öğrencilerimizde bir farkındalık oluşturma, öğrencilerimizi öğretmenleriyle online bir şekilde buluşturma ve öğrencilerin sınavlara yönelik soru çözme becerilerini geliştirme amacıyla Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 'Okullarımızdan 6 Soru 6 Cevap Projesi'ni başlatmış bulunmaktayız.

            Okullarımızdan 6 Soru 6 Cevap Projesiyle konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN: "Bu projeyle 8.sınıf öğrencilerimizin soru çözme becerilerini geliştirmenin yanında sınavda çıkması muhtemel konularla ilgi bazı detay bilgiler öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimize aktarılıyor. Ayrıca öğretmenlerimiz muhakemeye dayalı yeni nesil soruları çözme yöntemlerini öğrencilerimize gösteriyorlar. Projenin ilk etabında 30 okulumuzdan 180 öğretenimiz soru hazırlayarak öğrencilerimizin uzaktan eğitimine destek vermektedirler. Bu projede emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum." dedi

            Ölçme ve Değerlendirme Merkezi koordinatörlüğünde yapılan bu projenin ilk çekimleri Batman Merkez Petrol Ortaokulu ile Batman Merkez Gültepe Ortaokulunda gerçekleştirildi. Sınav tarihine kadar toplamda 30 okulumuzda yapılacak soru çözme projemizde sorular okullarımızın kendi öğretmenleri tarafından çözülmekte olup çekim videoları müdürlüğümüzün Youtube:/Batmanilmem kanalından ve web sitesinden yayınlanacaktır.

Gap Mahallesi 2503. Sokak No3 Merkez / BATMAN - Santral (0488) 280 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.